Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Wakacje z rybnicką biblioteką

Wakacje z rybnicką biblioteką

24.06.2022 Kultura i rozrywka

Rozpoczęły się wakacje. Cieszą się ci, którzy planują wyjazdy nad morze i w góry, ale powodów do zmartwień nie powinni mieć również pozostający w mieście. W Rybniku nie będzie nudno, bo o atrakcje dla dzieci i młodzieży zadbają rybnickie placówki kultury.

Zaczynamy od letniej oferty Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, która zaprasza dzieci na wakacyjne zajęcia zarówno do biblioteki głównej, jak i do bibliotecznych filii w rybnickich dzielnicach.

Wakacje z biblioteką. Mat. prasowe.

Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7
KLUB POSZUKIWACZY PRZYGÓD - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Będą się odbywać w każdy lipcowy i sierpniowy wtorek (dzieci 6-8 lat) oraz czwartek (dzieci 9-11 lat) od godz. 11.00 do 13.00 (zapisy w godzinach pracy biblioteki osobiście lub telefonicznie - 32 422 35 41, wew. 3).

Filia nr 8, ul. Reymonta 69 (Smolna)
WIERZBOWA CZYTELNIA NA SMOLNEJ - w lipcowe i sierpniowe bezdeszczowe piątki, od 15.00 do 16.30, biblioteka w dzielnicy Smolna zaprasza czytelników do plenerowej czytelni. Pod wierzbą, w bezpośrednim sąsiedztwie biblioteki będzie można poczytać książki i prasę lub przyjść z własną lekturą.

Filia nr 4, ul. Za Torem 3b (Paruszowiec-Piaski)
ZGADNIJ, GDZIE CZEKA NA CIEBIE SOWA? - w ramach zaplanowanej na lipiec i sierpień wakacyjnej zabawy młodzi czytelnicy będą poszukiwali kolorowych sów z filcu, gliny lub modeliny, wykonanych przez dzieci z działającej w dzielnicy Paruszowiec-Piaski Placówki Wsparcia Dziennego. Sowy będą ukryte w sąsiedztwie bibliotecznej Filii nr 4. Tam właśnie, ale też na facebookowym profilu Odczytajmy Paruszowiec, będzie można zdobyć wskazówki ułatwiające ich znalezienie.
WAKACYJNE SPOTKANIE Z KSIĄŻECZKĄ - 14 lipca i 11 sierpnia o 10.30, Filia nr 4 zaprasza na zajęcia animacyjne z elementami biblio- i arteterapii oraz sensoplastyki, dla dzieci w wieku 0-3. Każde spotkanie rozpoczyna się głośnym czytaniem odpowiednio dobranej literatury, a kończy zajęciami animacyjnymi.

Wakacje z rybnicką biblioteką również w plenerze. Zdj. Pexels - Karolina Grabowska.Filia nr 18, ul. Orzepowicka 14B (Nowiny, plac zabaw pomiędzy blokami nr 37, 39 i 22).
BAJKOWY OGRÓD MALUCHA - matematyczne gry i zabawy w plenerze będą się odbywać w lipcu i sierpniu, w poniedziałki i czwartki od 10.00 do 12.00 (tylko przy sprzyjającej pogodzie). W ramach zajęć zaplanowano też dwa plenerowe teatrzyki, które wystawi grupa teatralna Bajkowe Skarbki Śląska: 4 lipca o 10.00 „Opowieść o dwóch siostrach”, 8 sierpnia o 10.00 - „Przygody kapryśnej królewny”.

Filia nr 9, ul. Karskiego 29B (Boguszowice Stare)
BIBLIOTEKA POD CHMURKĄ - zajęcia ruchowe i literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 6 - 11 lat. Będą się one odbywać w bibliotecznym ogrodzie przy ul. Karskiego w lipcowe czwartki od godz. 10.00 do 12.00.
Opracowanie: (S)

do góry