Wakacje w Rybniku

28.06.2022 Kultura i rozrywka

Kontynuujemy przegląd wakacyjnych ofert wypoczynku w mieście dla dzieci i młodzieży. Dziś propozycje dwóch domów kultury. Jedno jest pewne - w Chwałowicach i Boguszowicach nudno nie będzie.

Zajęcia w ogrodzie społecznym przy Domu Kultury w Chwałowicach. Zdj. DK Chwałowice.Dom Kultury w Chwałowicach organizuje cztery tygodniowe turnusy półkolonijne (zapisy w sekretariacie lub telefonicznie: 32 421 62 22 wew.32), a zajęcia będą się odbywać codziennie od 8.30 do 15.00. Półkolonie pod hasłem „Supermoc” zaplanowano w terminach: 4-8.07 oraz 1-5.08, a „Artystyczne lato”: 11-15.07 oraz 8-12.08 (szczegóły). Koszt to 390 zł/tydzień (w cenie obiad), a w programie rozpoczynających się w poniedziałek półkolonii m.in. warsztaty „Odkryj w sobie super moc”, tworzenie koszulek z superbohaterami, supermocna olimpiada, warsztaty komiksowe i gra terenowa.
Z kolei w ramach „Artystycznego lata” organizatorzy planują m.in. warsztaty teatru cieni i słowa, tworzenie kubków z własnym projektem, malarstwo w plenerze i warsztaty taneczne. W związku z remontem prowadzonym w domu kultury, zajęcia będą się odbywać w pobliskim IV Liceum Ogólnokształcącym.
Placówka planuje też bezpłatne filmowe wieczorynki w ogrodzie społecznym. Pierwszy plenerowy seans dla małych i dużych już w piątek (1 lipca) o 19.00, a oprócz filmu "Ella Bella Bingo" zaplanowano również animacje dla dzieci.

Letni Zefirek w DK Boguszowice. Mat.prasowe.

W lipcowe i sierpniowe piątki Dom Kultury w Boguszowicach zaprasza dzieci na bezpłatne warsztaty artystyczno-ruchowe z różnych dziedzin m.in. plastyki, rękodzieła, muzyki, florystyki i majsterkowania. Zajęcia pod hasłem „Przybij Piątek!” będą się rozpoczynać o 10.00 i adresowane są do dzieci w wieku od 3 do 12 lat (dzieci młodsze - od 3-7 lat - z opiekunem). Szczegóły. Po zakończeniu zajęć, o 12.00 - Letnie Kino „Zefirek”, czyli bezpłatne seansy filmowe w placówce.
Autor: (S)

do góry