Tyranozaur na Ignacym!

18.04.2023 Kultura i rozrywka

Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Niewiadomiu zaprasza 23 kwietnia na „Niedzielę z prehistorią”, skierowaną do wszystkich miłośników dinozaurów, zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Wśród atrakcji … tyranozaur, prawie jak żywy.

- Jak tu dojechać na Ignaca? - tyranozaur już planuje wyjazd do Niewiadomia. Zdj. Materiały prasowe

Dinozaury i prehistoria - fascynacja tą tematyką jest znana niemal każdemu dziecku, a czasem pozostaje z nim na długie lata. W niedzielę na Ignacym przeniesiemy się w czasy, gdy światem rządziły olbrzymie gady, a pojawienie się człowieka było odległą przyszłością. Będzie tam można nie tylko kreatywnie spędzić czas, ale też doświadczyć mądrej rozrywki. 

Dr Andrzej Boczarowski, paleontolog związany z Uniwersytetem Śląskim będzie jednym z gości "Niedzieli z prehistorią". Zdj. Mat. prasowe

W programie niedzielnej imprezy zaplanowano m.in. warsztaty tematyczne, spektakl popularnonaukowy paleontologa dr Andrzeja Boczarowskiego oraz prawdziwy hit - wizytę realistycznie wyglądającego kroczącego tyranozaura.

Groźnie wyglądający tyranozaur ma na imię Reksio. Zdj. Mat. prasowe

Zobaczcie, jak Reksio przygotowuje się do podróży do Niewiadomia (tutaj).

Program "Niedzieli z prehistorią":

  • 12.00 - 15.00 Bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci od lat 3 - wycinanie i naklejanie dinozaurów na prehistoryczny krajobraz (budynek dawnej sprężarkowni)
  • 14.00 „Zanim powstał Park Jurajski”, czyli ponad 100 lat historii dinozaurów na kinowym ekranie - o czym opowie i fragmenty filmów pokaże Andrzej Kieś (budynek dawnej sprężarkowni, wstęp wolny)
  • 15.30 „Spacerując po jajkach”, czyli spektakl popularnonaukowy dr Andrzeja Boczarowskiego, paleontologa związanego z Uniwersytetem Śląskim (nadszybie Kościuszko): 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy)
  • 17.30 Wyjście animatronicznego tyranozaura - teren wokół Zabytkowej Kopalni „Ignacy” (bezpłatnie)

Bilety online (tutaj) oraz w kasie biletowej.

Warto dodać, że 23 kwietnia Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” przygotowała bilety na zwiedzanie wszystkich atrakcji w promocyjnych cenach:

Zwiedzanie kopalni (wystawa „Wiek pary” czynna w godz. 11.00 - 15.00; pokazy maszyny parowej w ruchu: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00; SOWA, wieża widokowa, maszynownia czynne w godz. 11.00 - 19.00 + spotkanie z paleontologiem (15.30) - 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry