Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Świąteczny Jarmark Integracyjny pod kaplicą Juliusza

Świąteczny Jarmark Integracyjny pod kaplicą Juliusza

18.12.2023 Kultura i rozrywka

Pod kaplicą dawnego szpitala Juliusz ruszył „Świąteczny Jarmark Integracyjny - Razem”, na który zapraszają Edukatorium Juliusz, PSONI Warsztat Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” oraz Branżowa Szkoła I Stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku.

Jarmark integracyjny. Zdj. UM Rybnik

Jarmark potrwa między 18 a 22 grudnia, w godz. 10.00-16.00, w strefie Juliusza (ul. 3 Maja 18, przed budynkiem szkoły branżowej). Podczas Jarmarku będzie można zakupić asortyment świąteczny, na który złożą się ozdoby, stroiki, dekoracje, kartki świąteczne, świece, ozdoby stołu i okien, wyroby cukiernicze, pierniki dekorowane, szopki z piernika, pierniki staropolskie i pierniki w polewie czekoladowej oraz wiele innych.

- Wszystkie dekoracje i produkty, które będą wystawiane na jarmarku, charakteryzuje to, iż są wykonywane ręcznie, są unikatowe i oryginalne, przygotowane przez uczestników zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniów Szkoły Branżowej - informują organizatorzy.

Stoisko będzie także posiadać Spółdzielnia Socjalna z Ikrą - „Bistro z Ikrą", która zaoferuje produkty od grzańca - herbaty zimowej przez pierogi, uszka, barszcz czerwony czy krokiety.

Stoiska ustawiono pod kaplicą dawnego szpitala Juliusz. Zdj. UM Rybnik

- Jarmark ma charakter integracyjny i niekomercyjny. To ważne społecznie wydarzenie. Stoiska obsługiwane będą przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniów szkoły branżowej. Znaczenie ma także przestrzeń, w której wydarzenie jest organizowane. To okolice rewitalizowanego od kilku lat kompleksu dawnego szpitala Juliusz, który staramy się sukcesywnie przywracać mieszkańcom. Na pewno będzie można tu poczuć atmosferę nadchodzących świąt - zaznacza prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry