Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Św. Mikołaj, Mikołaje i przebojowi policjanci

Św. Mikołaj, Mikołaje i przebojowi policjanci

06.12.2022 Kultura i rozrywka

W dzisiejszym dniu św. Mikołaja na rybnickim rynku dużo się działo. Zanim pojawili się tam zapowiadani już wcześniej motocykliści, wjechały na rynek trzy policyjne furgonetki.

Św. Mikołaj w wersji muzealnej. Zdj. Wacław Troszka
Wyskoczyli z nich uzbrojeni policjanci, uzbrojeni w …instrumenty. To członkowie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpadli do Rybnika zagrać kilka świątecznych kawałków. Rozstawili perkusję, stojaki na nuty i rozpoczęli krótki przedświąteczny recital, grając bożonarodzeniowe przeboje. Publiczność szybko się zorganizowała i oczywiście w ruch poszły komórki osób chcących uwiecznić ten niespodziewany koncert. Mundurowi muzycy, jak szybko się pojawili, tak szybko się zebrali i odjechali.

Policyjny big band na rybnickim rynku. Zdj. Wacław Troszka
Po dłuższej chwili na rynek w strojach amerykańskich Mikołajów wjechała głośna grupa kilkudziesięciu motocyklistów. Część z nich to członkowie grupy WRM MC Poland z Rybnika i ościennych miejscowości. Gdy jedni rozdawali dzieciom cukierki inni pozowali do zdjęć ze swoimi świątecznie przystrojonymi motocyklami.

Mikołaje na dwóch kółkach. Zdj. Wacław Troszka

Swojego św. Mikołaja w tradycyjnym biskupim stroju oddelegowało też na rynek Muzeum w Rybniku. Co prawda z powodu wyczerpanego budżetu placówki łakoci dzieciom nie rozdawał, za to chętnie pozował do zdjęć z całymi rodzinami.
Wacław Troszka

Św. Mikołaj i policjanci

19 zdjęć

W dniu św. Mikołaja na rybnickim rynku dużo się działo. Zanim pojawili się tam zapowiadani już wcześniej motocykliści, wjechały na rynek trzy policyjne furgonetki. Wyskoczyli z nich uzbrojeni policjanci, uzbrojeni w …instrumenty. To członkowie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpadli do Rybnika zagrać kilka świątecznych kawałków.

do góry