Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Smaczne zdjęcia Anny Kras z Rybnika

Smaczne zdjęcia Anny Kras z Rybnika

04.08.2022 Kultura i rozrywka

Desery sfotografowane tak słodko, że prawie czujesz ich smak, sałatki pokazane tak świeżo, że niemal pachną... zdjęcia kulinarne Anny Kras z Rybnika są wyjątkowo smaczne. Poznajcie rybniczankę, zafascynowaną obrazem, kolorem, niebagatelną kompozycją i… dobrym smakiem. Poznajcie rybnicką fotografkę kulinarną, która pokazała nam swoje smaczne fotografie!

Desery tak sfotografowane, że aż ślinka leci. Zdjęcia Anna Kras

Początki mojej fascynacji fotografią sięgają czasów szkolnych, pierwszych wycieczek w góry, kiedy to w plecaku zamiast ciepłego swetra lądował aparat. Setki wschodów i zachodów słońca, górskich ścieżek, krajobrazów zamykałam w kadrze, a następnie z niecierpliwością wyczekiwałam efektów pracy odbierając zdjęcia z zakładu fotograficznego.

Obecnie dobrze pamiętam tą magię wyczekiwania na zdjęcia. Dzisiejsza praca fotografa niewiele ma wspólnego z tą magią. Zmieniły się narzędzia i styl pracy, ale uczucie radości po uzyskaniu pożądanego obrazu pozostaje niezmienne.

Sałatki pokazane tak, że niemal pachną. Zdjęcia Anna Kras

Czym dla mnie jest fotografia? To przede wszystkim gra światłem, pewna nieprzewidywalność przełożenia rzeczywistości na obraz. Balans pomiędzy światłem i cieniem, aby wydobyć z chwili jej ulotność. Czas, w którym fotografuję jest spójny ze mną. Czas, obiekt, studio i ja to całość, która nie pozostawia wątpliwości, że to mój czas i moje miejsce. Kiedy fotografuję cała jestem tu i teraz…

Fotografia kulinarna przyszła nieco później. Troszkę zarządził przypadek, troszkę coraz większa świadomość, ze dotychczasowa praca nie jest tą, która daje przestrzeń do samorealizacji.

Aż chce się jeść... Zdjęcia Anna Kras

Dlaczego przypadek? Tuż przed jedną z podróży zakupiłam na lotnisku w Brukseli egzemplarz gazety o kulinariach, które w Polsce jeszcze nie były popularne. „Good food” pełna wspaniałych zdjęć kulinarnych rzuciła mnie na kolana. Nie mogłam przestać przeglądać pięknych fotografii, cudownie doświetlonych kompozycji. Wtedy chyba pierwszy raz przyszło mi do głowy, że mogłabym pogodzić pasję do fotografii ze sporą dawką wiedzy jaką posiadam w temacie dietetyki.

Zdjęcia do schrupania

38 zdjęć

Dzięki tym zdjęciom nabierzesz ochoty na coś smacznego! Anna Kras, rybnicka fotografka, która pogodziła pasję do fotografii ze sporą dawką wiedzy w temacie dietetyki, zaprasza do świata fotografii kulinarnej.

Później poszło już lawinowo. Ukończyłam kurs fotografii kulinarnej na Akademii Fotografii w Krakowie, następnie wyposażyłam własne studio i… ćwiczyłam, próbowałam, uczyłam się bezustannie. Jestem autorką zdjęć do książki "Pokonaj alergię". Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio. Pozwól zabrać się w podróż ze smakiem i dobrym obrazem.

Oprócz fotografii kulinarnej zajmuję się fotografia eventową, portretową oraz krajobrazową.

Anna Kras

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Robisz piękne zdjęcia? Pochwal się! Prześli je nam na adres WYŚLIJ WIADOMOŚĆ albo dodaj bezpośrednio: Tutaj stwórz galerię I ty możesz mieć swoją wyjątkową galerię na naszej stronie!

 

 

do góry