Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Rybniczanie w różowych okularach

Rybniczanie w różowych okularach

04.06.2023 Kultura i rozrywka

Za nami plenerowa odsłona Festiwalu Szczęścia, który trwa w mieście od 29 maja. 3 czerwca w Kampusie odbył się piknik pełen atrakcji z manifestacją różowych okularów. Humory i pogoda dopisały.

Uczestnicy manifestacji różowych okularów. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Można było wziąć udział w zajęciach rozwojowych, animacyjnych i rękodzielniczych, wysłuchać koncertów, zagrać na bębnach i zamanifestować swoje szczęście biorąc udział w paradzie różowych okularów. Wśród grupki szczęśliwców w różowych muchach i papierowych okularach spacerujących po parku tematycznym byli młodsi i starsi, a nawet czworonogi. Podczas pikniku serwowano różowe lody i takież naleśniki, była joga śmiechu na trawie, prezentowały się rybnickie stowarzyszenia i instytucje oraz twórcy, pasjonaci i strażacy-ochotnicy z Niewiadomia, a na BioBazarze można było kupić wyłącznie dobre, zdrowe i smaczne lokalne produkty.

To trzecia edycja festiwalu, który wymyśliła rybniczanka Lidia Białecka (w środku) z Halo! Rybnik, propagatorka jogi śmiechu. Na zdjęciu wspólnie z postaciami z miejskich witraży ożywionymi przez rybnicką Fundację 1300 Gramów. Zdj. (S)

Były też warsztaty puszczania baniek mydlanych prowadzone przez Klauna Dyzia, a tuż po nich próbowano pobić rekord liczby osób jednocześnie puszczających bańki mydlane. Przed rokiem w zabawie wzięło udział 320 osób, tym razem w mydlanej rywalizacji uczestniczyło znacznie mniejsze grono.

- Było nas dokładnie tylu, ile cztery lata temu, podczas pierwszej próby bicia rekordu, czyli 213 - mówił pomysłodawca akcji, który dziękował wszystkim za wspólną zabawę.

Rekordu nie udało się pobić, ale uczestnicy doskonale się bawili. Nie tylko ci najmłodsi. Zdj. (S)

Dziś jeszcze (4 czerwca o 16.00) w ramach Festiwalu Szczęścia spektakl „Przygody Guliwera” w reżyserii Mateusza Suchana i rozmowy z Guliwerem o szczęściu w Halo! Rybnik. To ostatnie atrakcje tegorocznej edycji festiwalu. 

(S)

Rybniczanie na Festiwalu Szczęścia

31 zdjęć

Za nami plenerowa odsłona Festiwalu Szczęścia, który trwa w mieście od 29 maja. 3 czerwca w Kampusie odbył się piknik z atrakcjami. Można było wziąć udział w zajęciach rozwojowych, animacyjnych i rękodzielniczych, wysłuchać koncertów, zagrać na bębnach i zamanifestować swoje szczęście, biorąc udział w paradzie różowych okularów. Prezentowały się lokalne stowarzyszenia i instytucje oraz twórcy i pasjonaci, a na BioBazarze można było kupić wyłącznie dobre i zdrowe produkty. Były warsztaty puszczania baniek mydlanych prowadzone przez Klauna Dyzia, a tuż po nich próbowano pobić rekord liczby osób jednocześnie puszczających bańki mydlane.

Zobacz także

Rybnicki Festiwal Szczęścia po raz czwarty
Rybnicki Festiwal Szczęścia po raz czwarty

Rybnicki Festiwal Szczęścia po raz czwarty

do góry