Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Rybnickie tancerki z tytułami mistrzyń świata!

Rybnickie tancerki z tytułami mistrzyń świata!

14.11.2023 Kultura i rozrywka

Przybyły, zatańczyły i zwyciężyły - rybniczanki ze Szkoły Tańca Dance4Kids zdobyły cztery złote, cztery srebrne i trzy brązowe medale na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w Macedonii.

 

Rybnickie tancerki z tytułami mistrzyń świata! Zdj. Arch. Dance4Kids

Po czerwcowych sukcesach podczas Mistrzostw Polski i sierpniowego Pucharu Europy przyszła pora na Mistrzostwa Świata IDO w Macedonii.

- To niezwykłe doświadczenie, wyróżnienie i nagroda za ogrom pracy, jaki nasze zawodniczki włożyły w przygotowania. Szczęśliwa 16. wraca do Rybnika jako mistrzynie świata, i to w kilku kategoriach! - podsumowuje trenerka Kamila Kruszka.

Tytuły Mistrzyń Świata zdobyły dwie grupy: 4-SALSA KIDS w składzie: Ruth Rygulska, Julia Asztemborska, Lena Kaszuba, Julia Kubera, Laura Kubera i Liliana Kapsa oraz 4-SALSA MASTER, w której zatańczyły: Tatiana Pakul, Julia Nowak, Anna Szwedo, Antonina Salamon, Emilia Zielonka, Maria Kieczka i Maja Kuna. 
Ta ostatnia wytańczyła sobie również solowy tytuł Mistrza Świata w kategorii Salsa Solo Junior 1, a ze złota cieszy się też Anna Szwedo - w kategorii Caribbean Show Solo Junior 2. Rybniczanka wraca z Macedonii również z tytułem solowej wicemistrzyni świata (kategoria Salsa Solo Junior 2).

Maja Kuna. Zdj. Dance4Kids

Pozostałe tytuły wicemistrzyń świata w Macedonii wytańczyły również: Liliana Kapsa (choreografia „Cyganka prawdę ci powie”), Maria Kieczka („Live life now”) oraz duet Maria Kieczka i Maja Kuna („Casino”), który zdobył też brąz, czyli tytuł II wicemistrzyń świata. Z kolei Maja, tancząc solo choreografię „Imperium Azteków” zajęła trzecie miejsce, podobnie, jak grupa 4-SALSA KIDS („Wild West”).

W mistrzostwach rybniczanki - specjalistki w salsie i bachacie - rywalizowały z tancerkami m.in. z Włoch, Czech, Turcji, Słowenii, Cypru, Hiszpanii.

- Wyniki przeszły nasze najskrytsze oczekiwania. Jeszcze sami nie wierzymy w to, co wydarzyło się w Skopje. Ale ponad wszystkie złota i sukcesy stawiamy przyjaźń! - podsumowują w Dance4Kids.

A my gratulujemy!

Tancerki mistrzyniami świata!

8 zdjęć

Rybniczanki ze Szkoły Tańca Dance4Kids zdobyły cztery złote, cztery srebrne i trzy brązowe medale na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w Macedonii.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Serca na parkiecie
Serca na parkiecie

Serca na parkiecie

- Taniec rozgrzewa serce - mówi rybniczanka Kamila Kruszka
- Taniec rozgrzewa serce - mówi rybniczanka Kamila Kruszka

- Taniec rozgrzewa serce - mówi rybniczanka Kamila Kruszka

do góry