Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Rybnicki Festiwal Szczęścia po raz czwarty

Rybnicki Festiwal Szczęścia po raz czwarty

31.05.2024 Kultura i rozrywka

Kąpiel leśna, wesoły orszak, animacje, techniki relaksacyjne, nauka salsy i wirujący deptak - wylicza atrakcje czwartej edycji Festiwalu Szczęścia Lidia Białecka, jego pomysłodawczyni. Impreza potrwa tydzień, od 2 do 9 czerwca.

Rybnicki Festiwal Szczęścia po raz czwarty w Rybniku. Na zdjęciu ekipa punktu Halo! Rybnik, w którym zaplanowano szereg festiwalowych atrakcji. Zdj. Arch. GR/Sabina Horzela-Piskula

Ustanowiony w 2012 roku Międzynarodowy Dzień Szczęścia przypada w marcu, ale Rybnik już od kilku edycji bawi się w szczęśliwszym pogodowo czerwcu. Tym razem festiwal rozpocznie się (2 czerwca) w Halo! Rybnik warsztatami tworzenia kolorowych okularów i much na Manifestację Różowych Okularów, która 9 czerwca w samo południe wyruszy spod bazyliki. Po raz pierwszy będzie jej towarzyszyć konkurs na najlepsze przebranie „Ubierz się w swoje szczęście” z atrakcyjnymi nagrodami.

Ubiegłoroczna Manifestacja Różowych Okularów. Zdj. Arch. GR/(S)

A przez cały tydzień na uczestników festiwalu czekać będą najróżniejsze uszczęśliwiające warsztaty i spotkania, m.in. Anna Nowicka, edukatorka przyrodniczo-leśna, pokaże, na czym polegają kąpiele leśne, a Lidia Białecka poprowadzi jogę śmiechu na trawie. Będzie też można wysłuchać koncertu relaksacyjnego i stworzyć własną receptę na szczęście, a 8 czerwca przed Halo! Rybnik zaplanowano happening „Polo na wesoło”, czyli malowanie samochodu z malarką Marią Budny-Malczewską oraz salsotekę z pokazami i nauką tańca prowadzoną przez Aleksandra Piechę z Akademii Tańca El Pachanquero. Jednym z ostatnich festiwalowych akcentów będzie niedzielna debata nad szczęściem „Uśmiech jako wyraz radości, czyli dlaczego chcemy być szczęśliwi? Rozważania w kontekście poznawczym, językowym i kulturowym”. Szczegółowy program festiwalu na FB Halo! Rybnik i codziennie od 2-9 czerwca w naszym kalendarium).

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

Rybniczanie w różowych okularach
Rybniczanie w różowych okularach

Rybniczanie w różowych okularach

do góry