Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Rybnicka tancerka mistrzynią Europy!

Rybnicka tancerka mistrzynią Europy!

01.07.2022 Kultura i rozrywka

Już nieraz o niej słyszeliśmy i pewnie jeszcze nieraz usłyszymy! Utalentowana rybnicka tancerka Amelia Otremba odniosła kolejny sukces, tym razem na odbywających się właśnie w Zakopanem tanecznych mistrzostwach Europy. Jednak z tych zawodów zadowolona wróci też inna tancerka - Emilia Stol.

Laureatki w kategorii Solo Show Dance - zwyciężczyni Amelia Otremba (druga od lewej) i szósta Emilia Stol (pierwsza od prawej). Arch. pryw.Dziewczyny na co dzień tańczą w Studio Tańca „Vivero”, które działa w Teatrze Ziemi Rybnickiej. W trwających od 30 czerwca do 2 lipca w Zakopanem Mistrzostwach Europy w Tańcu Show Dance organizacji International Dance Organization, w kategorii Solo Show Dance, Amelia Otremba zajęła pierwsze miejsce i zdobyła tytuł mistrzyni Europy, a Emilia Stol była szósta. Choreografie obu tancerek przygotowała Patrycja Krawczak, trenerka Studia Tańca „Vivero”.

Na Mistrzostwach Europy w kategorii Solo Show Dance Amelia Otremba zajęła pierwsze miejsce. Arch.pryw.
To kolejne sukcesy rybnickich tancerek w ostatnim czasie. Obie wróciły z nagrodami z majowych mistrzostw Polski IDO Jazz Dance oraz Show Dance, gdzie oprócz tytułów indywidualnych, Amelia i Emilia zdobyły również mistrzowski tytuł w duecie (kat. duet show dance 13).

W Zakopanem Emilia Stol była szósta. Arch.pryw.

Przypomnijmy: Amelia Otremba, która tańczy od trzeciego roku życia, a specjalizuje się w jazzie, modernie i balecie, ma na koncie również medale mistrzostw świata oraz udział w dziecięcym You Can Dance. Tańczyła też na Eurowizji Junior w Paryżu, gdzie towarzyszyła wokalistce Sarze James. (więcej)

W mistrzostwach Europy w Zakopanem uczestniczy ponad 820 tancerzy z 15 krajów. Obu tancerkom i ich trenerce serdecznie gratulujemy!
Autor: (S)

do góry