Rekrutacja do OFPY

18.07.2023 Kultura i rozrywka

Fundacja Elektrowni Rybnik, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej ogłosiła przyjmowanie zgłoszeń do eliminacji tegorocznej, 27. jego edycji.

Laureaci ubiegłorocznej OFPY. Laureatów tegorocznego festiwalu poznamy 23 września. Zdj.Wacław Troszka
Zgłoszenia, które można przesłać wyłącznie przez stronę internetową festiwalu (www.ofpa.pl), będą przyjmowane do 4 września. Przesłuchania eliminacyjne zaplanowano na 21 i 22 września. Do festiwalowego konkursu awansuje 10 najlepszych zdaniem jurorów wokalistów. Konkursowe wymogi pozostają niezmienne - uczestnik konkursu (mający ukończone 16 lat) musi zaśpiewać po polsku dwie piosenki z nurtu piosenki artystycznej, czyli aktorskiej, autorskiej oraz poezji śpiewanej. Może mu towarzyszyć najwyżej jeden akompaniator; własny akompaniament mile widziany.
Istotna zmiana dotyczy natomiast miejsca, w którym odbędzie się wieńczący festiwal koncert laureatów i koncert galowy OFPY. W tym roku nie będzie to już znacznie bardziej prestiżowa i stworzona dla takich imprez sala koncertowa Teatru Ziemi Rybnickiej tylko Klub Energetyka, w którym w niedzielę 24 września ów koncert się odbędzie.

W wieńczącym Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej koncercie galowym wystąpi m.in. ubiegłoroczny zdobywaca Grand Prix Krzysztof Stępień. Zdj. Wacław Troszkakoncercie

Dzień wcześniej, 23 września w KE odbędzie się też finał festiwalowego konkursu. Wiele wskazuje na to, że i w sobotę, i w niedzielę wystąpią tam również zaproszone gwiazdy.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry