Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Prezydent Kuczera oprowadzi po starym szpitalu. Licytuj dla (..)

Prezydent Kuczera oprowadzi po starym szpitalu. Licytuj dla WOŚP!

20.01.2023 Kultura i rozrywka

W niedzielę 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". W Rybniku odbędą się koncerty na kampusie. Tradycyjnie do licytacji na rzecz WOŚP zachęca prezydent Rybnika Piotr Kuczera, który zaoferował oprowadzanie po starym szpitalu.

Prezydent Kuczera oprowadzi indywidualnie zwycięzcę licytacji zarówno po odnowionej części szpitala jak i po niewyremontowanej. Zdj. Michał Koczy

Prezydent Rybnika oprowadzi po starym szpitalu

- Cicho wszedzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika w krótkim filmiku z wnętrza niewyremontowanej części dawnego szpitala Juliusz. Tajemnicze, nieco mroczne dziś miejsce będzie można odwiedzić z prezydentem.

Piotr Kuczera, którego jako wolontariusza będzie można spotkać na ulicach Rybnika, zachęca do licytacji na rzecz WOŚP:

- Zapraszam do podróży w przeszłość! Oferuję indywidualne oprowadzanie po całym zabytkowym szpitalu Juliusz w Rybniku. Odwiedzimy nowe miejsca, w których dziś mieści się Edukatorium, a to oznacza, że wspólnie poznamy zagadki medycyny i farmacji. Zerkniemy też do takich części szpitala, które póki co są niedostępne dla zwiedzających. Będziecie Państwo mogli zobaczyć stare sale szpitalne jeszcze przed remontem, co może być nie lada atrakcją dla fanów takich tajemniczych miejsc. W trakcie spotkanie planuję też dodatkowe niespodzianki.  Zachęcam do licytacji! - mówi Piotr Kuczera.

Licytacja trwa do poniedziałku 23 stycznia, do godz. 8. W piątek 20 stycznia około południa na koncie były już 3 tysiące złotych.

To jedyna szansa, by wraz z prezydentem zajrzeć do mrocznej niewyremontowanej części szpitala

Wolontariusze i e-skarbonki

Na ulice Rybnika wyjdzie około 300 wolontariuszy, których będziecie mogli spotkać w sklepach, centrach handlowych i innych znanych przez nas wszystkich lokalizacjach! Pamiętajcie, że nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka - naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.Chcesz wesprzeć Orkiestrę bez wychodzenia z domu? Nic trudnego - dorzuć się do rybnickiej E-Skarbonki WOŚP

Wielkie granie w pomaganie na Kampusie

W dniu Finału, 29 stycznia, wszystkie drogi poprowadzą na Kampus przy ul. Rudzkiej 13 - od 15.00 do 21.00  na scenie grać będą zespoły i artyści pochodzący z Rybnika i regionu:

  • Szkoła muzyczna YAMAHA
  • Zespół Edukacyjno-Artystyczny PRZYGODA
  • Zespół HRUST
  • Piotr Tłustochowicz, Nicole Kulesza, Weronika Skalska i Basia Janyga wraz z zespołem
  • Teatr ognia Inferis

Finał już po raz 10. poprowadzą niezastąpieni Pucek i Ficek.

Oprócz tego na kampusie czekać będzie strefa gastronomiczna, strefa animacji dla dzieci oraz pokaz pierwszej pomocy - dla małych i dużych! organizowany przez zespoły Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku.
Działanie finansowane jest z budżetu Miasta Rybnika. Bądźcie na bieżąco, śledźcie facebookowy profil Rybnickiego Sztabu WOŚP

31. Finał WOŚP: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!"

31. Finał WOŚP zagra w tym roku pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybnicki rekord WOŚP
Rybnicki rekord WOŚP

Rybnicki rekord WOŚP

Rybnik znów zagra z Orkiestrą
Rybnik znów zagra z Orkiestrą

Rybnik znów zagra z Orkiestrą

do góry