Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Piękny koncert w wigilię w TVN. Rybniczanka przygotowała (..)

Piękny koncert w wigilię w TVN. Rybniczanka przygotowała aranżacje muzyczne

24.12.2023 Kultura i rozrywka

W wigilijny wieczór o godz. 20 telewizja TVN pokaże przepiękny koncert „Wspólne kolędowanie” z udziałem gwiazd. Został nagrany w Bazylice pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, a za aranżacje muzyczne odpowiadają Nikola Kołodziejczyk oraz rybniczanka Paulina Porszke.

Piękny koncert w wigilię w TVN. Rybniczanka przygotowała aranżacje muzyczne. Zdj  Radosław Zawadzki / fb Sinfonia Varsovia

W polskich domach wybrzmią dziś najpiękniejsze polskie kolędy. O godzinie 20 telewizja TVN wyemituje koncert „Wspólne Kolędowanie”. Na scenie przy akompaniamencie Orkiestry Sinfonia Varsovia wystąpi m.in. przez Beata Kozidrak, Kayah, Stanisław Soyka, Urszula, Natalia Szroeder, Natalia Kukulska, czy Piotr Kupicha.

Na scenie pojawi się wiele gwiazd.  Zdj  Radosław Zawadzki / fb Sinfonia Varsovia

Za aranżacje muzyczne odpowiadają Nikola Kołodziejczyk oraz rybniczanka Paulina Porszke.

- Dziękujemy, Sinfonia Varsovia. To był bardzo cenny czas, dużo lekcji na przyszłość i wspaniałe doświadczenie móc pracować z Wami - pisze Paulina Porszke w swoich social mediach, zapraszając widzów na dzisiejszy koncert.

Paulina Porszke, kompozytorka, aranżerka, pianistka i wokalistka pochodzi z Rybnika. Jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie kompozycji i aranżacji, laureatką konkursów pianistycznych i wokalnych. Poza zamiłowaniem do muzyki jazzowej i klasycznej autorka pisze i komponuje także piosenki soulowe i R&B oraz współpracuje z wokalistami, tworząc czy aranżując dla nich utwory.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry