Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Ostatni dęty koncert noworoczny

Ostatni dęty koncert noworoczny

15.01.2023 Kultura i rozrywka

Niedzielny koncert w kościele parafialnym w dzielnicy Popielów zakończył doroczny cykl koncertów noworocznych Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”.

Sobotni koncert noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej
Dęte kolędowania odbyły się w pięciu dzielnicach. Pierwszy odbył się 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli, w kościele w Niedobczycach, a kolejne w Niewiadomiu, Rybnickiej Kuźni, w minioną sobotę w Chwałowicach, a wspomniany już ostatni w Popielowie. Miejskiej orkiestrze, którą w czasie koncertów prowadził nie tylko jej szef Marian Wolny, ale również Waldemar Nowakowski i Adam Baron, towarzyszyli wokaliści stale z nią współpracujący: Maja Czyż, Joanna Skowyra, Virginia Chlebowska, Iwona Blacha, Monika Stuchlik, Oliwia Michalska, Mariusz Wrzyszcz i Robert Gryt. Natomiast gościnnie zaśpiewali z nią również znany rybnicki zespół wokalny 6 na 6 prowadzony przez Michała Myszora, grającego też w orkiestrze na saksofonie oraz finalista telewizyjnego The Voice of Poland, rybniczanin Rafał Kozik.

Podobnie, jak przed rokiem z miejską orkiestrą zaśpiewał finalista The Voice of Poland, rybniczanin Rafał Kozik. Zdj. Wacław Troszka

W programie koncertów znalazły się nie tylko znane i lubiane kolędy oraz świąteczne przeboje, jak nieśmiertelne „White Christmas”, ale również autorska piosenka Rafała Kozika „Świąteczna noc”. A że, jak śpiewała dawno temu Halina Kunicka „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”, dęte wykonania bożonarodzeniowo-świątecznego repertuaru publiczności bardzo się podobały, o czym najlepiej świadczyły gromkie brawa, a nawet owacje na stojąco. Niestety na kolejne koncerty noworoczne naszej miejskiej orkiestry musimy poczekać cały rok.
Wacław Troszka

Koncerty noworoczne Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik" i towarzyszących jej wokalistów

14 zdjęć

W niedzielę 15 stycznia koncert w kościele parafialnym w dzielnicy Popielów zakończył doroczny cykl koncertów noworocznych Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”. Dęte kolędowania odbyły się w pięciu dzielnicach. Pierwszy odbył się 6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli w kościele w Niedobczycach, a kolejne w Niewiadomiu, Rybnickiej Kuźni i Chwałowicach.

Dziennikarz
Wacław Troszka

Zobacz także

Z orkiestry do rybnickiej noclegowni
Z orkiestry do rybnickiej noclegowni

Z orkiestry do rybnickiej noclegowni

do góry