Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/OFPA 2022 czeka na wokalistów

OFPA 2022 czeka na wokalistów

01.08.2022 Kultura i rozrywka

Trwają zapisy do 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku. Wokaliści specjalizujący się w piosence literackiej, autorskiej, kabaretowej, poetyckiej, czy aktorskiej, którzy chcą wziąć udział w przesłuchaniach eliminacyjnych mogą się zgłaszać do 4 września.

W festiwalu może wziąć udział wokalista, który ukończył 16 lat i przygotuje dwie piosenki artystyczne w języku polskim z jednym akompaniatorem lub akompaniamentem własnym. Aby się zgłosić wystarczy wejść na stronę www.ofpa.pl, zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy.

OFPA 2022 czeka na wokalistów. Materiały prasowe - Departament Komunikacji PGE GiEK.Przesłuchania eliminacyjne odbędą się 22 i 23 września w siedzibie Fundacji Elektrowni Rybnik, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

- OFPA od lat jest miejscem spotkań najlepszych wokalistów z całego kraju i posiada już ugruntowaną pozycję na festiwalowej mapie Polski. Wielu z dotychczasowych uczestników z powodzeniem kontynuuje swoją muzyczną karierę - to dziś zaszczytne grono artystów, do którego z pewnością warto dołączyć, dlatego zachęcam do zapisów na przesłuchania eliminacyjne do 26. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej - mówi Katarzyna Dutkiewicz, prezes Fundacji Elektrowni Rybnik - głównego organizatora tej cenionej imprezy. Jej współorganizatorami są: Teatr Ziemi Rybnickiej i Miasto Rybnik.

Laureatami głównych nagród festiwalu OFPA byli m.in: Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Dorota Osińska, Iwona Loranc, Wojciech Brzeziński i Piotr Rogucki.
W jubileuszowej 25. edycji OFPA Grand Prix wyśpiewała sobie Aleksandra Tocka z Jasła.

Opracowanie: (S).

do góry