Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Nocą w rybnickiej bibliotece

Nocą w rybnickiej bibliotece

06.10.2022 Kultura i rozrywka

Tradycyjnie już gospodarzem 53. Rybnickich Dni Literatury jest nie tylko Teatr Ziemi Rybnickiej, ale też Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz punkt Halo! Rybnik. To również tam czeka na nas sporo atrakcji.  

W Halo! Rybnik policjant Mariusz Brzezina przedstawi swoją najnowszą powieść „Elohim. Ostatni reset” (10 października), a autorzy książki „Moja babcia gotowała dla Gierka” - Aleksander Szojer i jego mama Anna - opowiedzą o kuchni w czasach PRL-u, ale też przygotują coś smacznego, bazując na wybranych przepisach zawartych właśnie w tej publikacji (16 października).

Aleksander Szojer i jego mama Anna, opowiedzą o kuchni w czasach PRL-u. Zdj. Archiwum prywatne.

A już jutro wieczorem (7 października od 17.00) warto zajrzeć do rybnickiej biblioteki głównej, gdzie realizowany jest projekt „Czarna seria”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Choć kryminał nie jest gatunkiem nowym, aktualnie przeżywa swój niewątpliwy renesans, ciesząc się dużym zainteresowaniem również wśród naszych Czytelników. Stąd też pomysł na cykl różnych spotkań organizowanych w bibliotece. Szczególnie zapraszam 7 października na „Noc Bibliotek”. Będzie okazja do spotkań z autorem powieści kryminalnych Jędrzejem Pasierskim i fotografikiem Hubertem Humką oraz do uzyskania amnestii w trakcie gry „Morderstwo w bibliotece”. Z kolei dzieci zapraszam na warsztaty literacko-detektywistyczne - opowiada Stanisława Adamek, dyrektor biblioteki głównej.

Gościem „Nocy Bibliotek” będzie autor powieści kryminalnych Jędrzej Pasierski. Zdj. Mikołaj Starzyński

W PiMBP ciekawie zapowiadają się też warsztaty kreatywnego pisania (12 października) i spotkanie z autorem kryminałów Robertem Małeckim (28 października).

Szczegółowy program 53. Rybnickich Dni Literatury, i nie tylko, w naszym kalendarium.

(S)

 

do góry