Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Niezwykła sesja Ukrainki w Rybniku

Niezwykła sesja Ukrainki w Rybniku

16.06.2022 Kultura i rozrywka

Kateryna ( Katya) po trzech miesiącach spędzonych w Rybniku wróciła do swojego rodzinnego domu i męża. Zanim wyjechała do Ukrainy rybnicka fotografka Agata Karkut, wykonała jej niezwykłą, pełną symboliki sesję zdjęciową.

Kateryna (Katya) z Ukrainy. Zdj. Agata Karkut

Gdy Rosja napadła na Ukrainę, Kateryna zamieszkała u Agaty Karkut, która na co dzień zajmuje się fotografią ślubną. Z tego spotkania Ukrainki i Polki powstała niezwykła, pełna symboliki sesja zdjęciowa.

- Katya po trzech miesiącach wróciła do swojego rodzinnego domu i do męża. Jeśli tylko będzie to możliwe planują w trójkę wrócić do Rybnika - być może na stałe. Z nami została jej mama i siostra - tłumaczy nam Agata Karkut.

Rybniczanka jest fotografem ślubnym. - Kiedyś wykonywałam też rodzinne sesje w studio, ale z racji dużej ilości zleceń ślubnym postanowiłam zająć się tylko tym. To spowodowało, że mogłam przerobić moje studio na mieszkanie dla potrzebujących. Budynek ten znajduje się na naszym ogrodzie, co umożliwiło nam stały kontakt z Katyą - tłumaczy Agata Karkut.

Niezwykła sesja zdjęciowa Ukrainki w Rybniku

32 zdjęcia

Kateryna ( Katya) po trzech miesiącach spędzonych w Rybniku wróciła do swojego rodzinnego domu i męża. Zanim wyjechała do Ukrainy rybnicka fotografka Agata Karkut, wykonała jej niezwykłą sesję zdjęciową.

do góry