Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Netflix zrobił wymarzoną reklamę Rybnikowi! (..)

Netflix zrobił wymarzoną reklamę Rybnikowi! (Niepublikowane zdjęcia)

03.04.2023 Kultura i rozrywka

Co prawda rola Rybnika w filmie „Zabójcze wesele” z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem była jedynie primaaprilisowym żartem Netflixa, ale reklama jaką platforma zrobiła naszemu miastu jest nie do ocenienia. Spot z rybnicką repliką wieży Eiffla powiązaną z hitową komedią zelektryzował internautów. Obejrzały go dziesiątki tysięcy internautów, a miasto nic nie zapłaciło za taką reklamę!

W sobotę 1 kwietnia Netflix opublikował spot ukazujący kulisy wykorzystania repliki wieży Eiffla w Rybniku w filmie „Zabójcze wesele” - najnowszej produkcji Netflix z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem.


Jak tłumaczyli twórcy 15-metrowa konstrukcja, która stanęła w Rybniku na rondzie Niedobczyce-Paryż w 2022 r., była „idealną lokacją do nakręcenia niesamowitych scen kaskaderskich, które nie udałyby się w żadnym innym miejscu na świecie”.

W Rybniku Netflix nakręcił spot na Prima Aprilis. Zdj. Wacław Troszka

Jak się okazało, udostępniony w mediach społecznościowych materiał był tylko primaaprilisowym żartem, rybnickiej wieży nie zobaczymy w „Zabójczym weselu”, ale reklama jaką platforma zrobiła naszemu miastu jest nie do ocenienia!

Platformę Netflix na facebooku obserwuje prawie 87 tysięcy internautów. Post z rybnicką wieżą Eiffla polubiło ponad 6 tysięcy osób. Spot wiążący Rybnik z "Zabójczym Weselem" obejrzały też dziesiątki tysięcy osób na YouTube, gdzie Netflix Polska ma ponad 600 tysięcy subskrybentów!

Ekpia filmowców na rondzie w Niedobczycach

Tymczasem taka reklama nic nie kosztowała miasta.

- To była inicjatywa Netflixa. Spot nic nie kosztował miasta. Producent pokrył wszelkie koszty związane z zajęciem pasa drogowego i zmianą organizacji ruchu - mówi Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta Rybnika.

„Zabójcze wesele” to wyprodukowana przez Netflix hitowa komedia akcji z udziałem wybuchowego duetu - Jennifer Aniston i Adama Sandlera. Przedstawia perypetie Nicka i Audrey Spitzów, samozwańczych detektywów, którzy zostają zamieszani w sprawę porwania ich przyjaciela, Maharadży. Prowadzone na własną rękę śledztwo prowadzi ich do Paryża, gdzie akcja zdecydowanie się zagęszcza. Film jest już dostępny w Netflix.

Dodajmy, że nasz materiał z 1 kwietnia o UFO nad wieżą Eiffla, nawiązujący do kręcenia filmów na rondzie w Niedobczycach także był primaaprilisowym żartem.  (AK)

Zobacz niepublikowane dotąd zdjęcia:

Netflix kręci w Rybniku

16 zdjęć

Zobacz także

UFO nad wieżą Eiffla w Rybniku? Czy scena z serialu dla Netflixa?
UFO nad wieżą Eiffla w Rybniku? Czy scena z serialu dla Netflixa?

UFO nad wieżą Eiffla w Rybniku? Czy scena z serialu dla Netflixa?

Filmowa noc pod wieżą Eiffla w Rybniku
Filmowa noc pod wieżą Eiffla w Rybniku

Filmowa noc pod wieżą Eiffla w Rybniku

do góry