Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Mikołaj w Rybniku na rynku. Sprawdź program atrakcji 6 (..)

Mikołaj w Rybniku na rynku. Sprawdź program atrakcji 6 grudnia

06.12.2023 Kultura i rozrywka

Będzie się działo 6 grudnia na rybnickim rynku! Przed południem pojawi się tu Mikołaj ze swoim orszakiem. 

Mikołaj w Rybniku na rynku pojawi się przed południem. Zdj. Zielińska

W środę, 6 grudnia orszak z Mikołajem wyjdzie o 11.45 spod Poczty Polskiej w Rybniku i ul. Korfantego przejdzie na rynek. O godz. 12 Mikołaj w towarzystwie podopiecznych rybnickiego Pet Patrolu wejdzie na scenę jarmarku świątecznego. 

-  Planujemy finał akcji „Zamień karmę na pluszaka”, w ramach której w placówkach oświatowych dzieci zbierały karmę dla zwierząt. Każdy, kto o godz.12.00 pojawi się z karmą dla psa lub kota, otrzyma w zamian świąteczną maskotkę. Poprzez akcję chcemy zwrócić uwagę, zwłaszcza dzieciom, na siłę współpracy i odpowiedzialność względem zwierząt - mówi Julia Wójcik, Zastępca Dyrektora Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

Mikołajkowych atrakcji będzie oczywiście więcej. 

Kto pojawi się na rynku w południe z karmą dla zwierząt otrzyma świąteczną maskotkę. Zdj. Zielińska

Rozświetlenie choinki na rynku

- O 16.00 na scenę przybędą bohaterowie Opowieści Wigilijnej, którzy wspólnie z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą o godz. 16.30 uroczyście rozświetlą choinkę. O 17 na płytę rynku wjadą Motomikołaje, których obecność stała się już tradycją. Oczywiście nie zabraknie wesołych postaci bajkowych, które będą bawić się z dziećmi, zapozują do zdjęć, a dodatkowo będą rozdawać słodkie upominki i piłeczki. W konkursach będzie można zaś wygrać gadżety miejskie  - dodaje Julia Wójcik. 

Środa, 6 grudnia, jarmark świąteczny na rybnickim rynku: 

  • Akcja „Zamień karmę na pluszaka” z Mikołajem (godz.12.00)
  • Uroczyste zapalenie światełek na choince przez Prezydenta Miasta Rybnika (godz. 16:30)
  • Orszak Mikołaja na motocyklach (godz.17.00) 

Warto dodać, że na przybycie Mikołaja najmłodszym pomógł przygotować się program artystyczny minionego weekendu. Na jarmarku świątecznym na rynku, od piątku do niedzieli (1-3 grudnia), ustawiona była świąteczna skrzynka pocztowa, do której można było wrzucać listy, które za pośrednictwem Poczty Polskiej trafić mają na biegun Północny. Listy z pomocą Elfów można było również wykonać na warsztatach artystycznych w „Strefie Ciepła”. 

 
Opracowanie
rybnicka .eu
do góry