Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Książka za kwiatek w rybnickiej bibliotece!

Książka za kwiatek w rybnickiej bibliotece!

07.03.2023 Kultura i rozrywka

Wiosna ma wejść także do rybnickiej biblioteki wraz z kwiatami, które - jak mają nadzieję w placówce - przyniosą tu Czytelnicy. - Kwiaty przynoszą uspokojenie, cieszą oko. Ich zieleń uspokaja - tłumaczy Aleksandra Klich, dyrektorka Biblioteki w Rybniku. Każdy mieszkaniec, który zawita tu z rośliną doniczkową otrzyma książkę!

Każdy kto przyniesie do biblioteki roślinę doniczkową otrzyma książkę. Zdj. Marta Foltyn

Nasza rybnicka biblioteka może stać się miejscem przytulnym i przyjaznym dzięki kwiatom. Pomóżcie nam - apelują w rybnickiej bibliotece.

- Chcemy, żeby nasza biblioteka stała się miejscem, w którym będzie można odpocząć od zgiełku świata, zagłębić w lekturze książek lub gazet, posłuchać muzyki lub powieści. Kwiaty przynoszą uspokojenie, cieszą oko. Ich zieleń uspokaja - mówi Aleksandra Klich, dyrektorka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rybniku.

Książki można przynosić do wypożyczalni dla dorosłych. Na zdjęciu Marta Foltyn. Fot. Justyna Wróbel

Każdy mieszkaniec, który do biblioteki głównej przy ulicy Józefa Szafranka 7 przyniesie doniczkową roślinę otrzyma w zamian "piękną i wciągającą" książkę. - Nie oderwiecie się od lektury! - przekonują w bibliotece. 

Na kwiaty czekają w wypożyczalni dla dorosłych na pierwszym piętrze biblioteki przy ulicy Szafranka 7. Tu też można zapisać się do biblioteki.

 

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Aleksandra Klich: Świat potrzebuje bibliotek
Aleksandra Klich: Świat potrzebuje bibliotek

Aleksandra Klich: Świat potrzebuje bibliotek

do góry