Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Kolędowali z Wyrostkiem w Antoniczku

Kolędowali z Wyrostkiem w Antoniczku

07.01.2023 Kultura i rozrywka

Pierwszy akordeonista RP Marcin Wyrostek ze swoim zespołem Corazon poprowadził w sobotni wieczór w rybnickiej bazylice św. Antoniego wyjątkowe rodzinne kolędowanie.

W nastrojowo podświetlonej bazylice św. Antoniego rybniczanie kolędowali w sobotni wieczór wspólnie z akordeonistą Marcinem Wurostkiem i towarzyszącymi mu artystami. Zdj. Wacław Troszka W wypełnionym wiernymi i nastrojowo podświetlonym Antoniczku kolędy śpiewane przez towarzyszących Wyrostkowi wokalistów, ale i wspomnianą już publiczność brzmiały wyjątkowo pięknie. - To był, jak mówimy u nas na Śląsku: majstersztyk!!! - podsumował proboszcz parafii św. Antoniego ks. Marek Bernacki, dziękując artystom, ale i wiernym za wspólne kolędowanie.
W jego trakcie zabrzmiały nie tylko nasze polskie kolędy, ale również kolęda ukraińska dla walczącej z najeźdźcą Ukrainy i świąteczna pieśń „Feliz navidad” znana choćby z repertuaru Jose Feliciano.
Wiernym, którzy wypełnili Antoniczka wspólne koncertowe kolędowanie bardzo się podobało. Zdj. Wacław TroszkaMarcin Wyrostek wspominał swego pochodzącego spod Nowego Sącza dziadka Antoniego, który sprzedał krowę, by swemu synowi, czyli jego ojcu kupić akordeon. - Tak akordeon znalazł się w naszej rodzinie - opowiadał wirtuoz akordeonu, który szybko nawiązał dobry kontakt z publicznością.
(WaT)

Kolędowali w Antoniczku z Marcinem Wyrostkiem

18 zdjęć

Pierwszy akordeonista RP Marcin Wyrostek ze swoim zespołem Corazon poprowadził w sobotni wieczór 7 stycznia w rybnickiej bazylice św. Antoniego wyjątkowe rodzinne kolędowanie. W wypełnionym wiernymi i nastrojowo podświetlonym Antoniczku kolędy śpiewane przez towarzyszących Wyrostkowi wokalistów, ale i wspomnianą już publiczność brzmiały wyjątkowo pięknie.

do góry