Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Jasiek i jego "Forma”, czyli rybniczanin z autorskim (..)

Jasiek i jego "Forma”, czyli rybniczanin z autorskim singlem

19.12.2022 Kultura i rozrywka

- „Forma” to faktycznie zmiana. Jednak nie myślenia, ale własnego postępowania, bo nie chodzi o to, by stać się freakiem dobrego stylu życia i mówić innym jak mają żyć. Chcę być tym samym Jaśkiem, ale reagującym na pewne zmiany, tak by dłużej cieszyć się życiem - opowiada rybniczanin Jasiek Więckowski, wokalista, muzyk i autor tekstów, który nagrał pierwszego autorskiego singla pt. „Forma”.

Jasiek i jego "Forma". Mat. prasowe

Jasiek Więckowski jest absolwentem I LO im. Powstańców Śl.. Śpiewał w chórze Bel Canto Lidii Blazel-Marszolik, w zespołach muzycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku u Maćka Skowrońskiego oraz w rybnickiej Przygodzie - u Joanny Rzymanek. Założyciel zespołu Unemployed Lovers ukończył studia magisterskie na kierunku Akustyka we Wrocławiu. Śpiewał na jednej scenie ze Zbigniewem Wodeckim, Mateuszem Ziółko, czy Justyną Steczkowską. Jest też finalistą II edycji programu „Śpiewajmy Razem! All together now!” w Polsacie. Występował w kraju i za granicą, uczestnicząc w trasie koncertowej po USA i Kanadzie z zespołem Piotra Rubika.

Wokalista, muzyk i autor tekstów na jednej scenie śpiewał m.in. ze Zbigniewem Wodeckim i Justyną Steczkowską. Mat. prasowe

- „Forma” to droga, podczas której starasz się dostosować i przeżyć w dzisiejszej rzeczywistości. Szybkie tempo, życie w biegu, rekordy, potrzeba rywalizacji, chęć bycia coraz lepszym - to wszystko sprawia, że walczysz z sobą, bo wiek, czas i życie nie odpuszcza... A ty czujesz, że też nie możesz odpuścić - ocenia rybniczanin.

I dodaje: - W życiu bardzo ważne są zmiany, ale należy pamiętać kim się jest. Gdy po studiach rzuciłem pracę i wyruszyłem w nową muzyczną, nieco zwariowaną drogę, grałem covery na ulicach, występowałem w pubach, restauracjach i uczestniczyłem w większych eventach, aż znów trafiłem na pewnego rodzaju ścianę. Dlatego … otwieram się na nowo, ale będę tym samym uśmiechniętym i szalonym Jaśkiem tylko ... z autorską propozycją.

Utwór na serwisach streamingowych: tutaj

Opracowanie: Redakcja.

do góry