Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku z małym kołem, (..)

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybniku z małym kołem, karuzelą i występami! Co jeszcze nas czeka?

03.11.2023 Kultura i rozrywka

Choć do „gwiazdki” jeszcze daleko, już teraz możemy cieszyć się na wspólne świętowanie na rynku, które w tym roku zapowiada się wspaniale! Od 25 listopada do 23 grudnia potrwa Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie z bogatym programem artystycznym.

Na rynku pojawi się małe koło. Zdj. Michał Koczy

Jak zapowiada Julia Wójcik, zastępca dyrektora Centrum Edukacji i Kultury - na rynku oprócz tradycyjnych 20 drewnianych „domków handlowych”, w których z pewnością będą serwowane grzańce, pieczone oscypki i produkty regionalne, pojawi się też małe koło widokowe (mniejsze niż to, które kiedyś stało na rynku) oraz karuzela wenecka! Będzie cudownie.

20 domków i wieczorne światła

Jarmark utworzy co najmniej 20 drewnianych domków, w których znaleźć będzie można szeroki asortyment okołoświąteczny - nie tylko tradycyjne ozdoby i rękodzieło, ale także pyszne potrawy i napoje. To doskonała okazja do znalezienia inspiracji na prezenty i ozdoby, które wprowadzą nastrój do każdego domu. Wieczorami miasto rozbłyśnie kolorowymi lampkami, tworząc niezapomniany widok i klimat.

Na rybniczan czekają atrakcje dla dużych i małych. Zdj. M.Paszek

Rozrywka dla wszystkich

Jarmark to nie tylko zakupy i atrakcje wizualne. W programie również wydarzenia kulturalne, w tym koncerty, występy kabaretowe i warsztaty, które wprowadzą wszystkich w nastrojowy świąteczny klimat. Na rynku ustawiona zostanie scena o wymiarach 6 x 8 metrów z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem. Obok sceny stanie namiotowa strefa ciepła, w której organizowane będą warsztaty dla dzieci. 

- Na scenie rybnickiego jarmarku wystąpią: Marcin Daniec ze specjalnym świątecznym programem, Tomasz Karolak z muzycznym projektem „Pączki w tłuszczu” i dobrze znany śląskiej publiczności Krzysztof Respondek. Będzie też Formacja Chatelet z programem „Wesołych przede wszystkim”. Niewątpliwą gwiazdą będzie wokalista Mateusz Mijal, znany z radiowych przebojów, który przygotuje piosenki świąteczne specjalnie na jarmark w Rybniku. Świąteczną listę przebojów zaprezentuje zaś Dj Wojtek, związany niegdyś z jedną z najpopularniejszych stacji radiowych. Atrakcji muzycznych i nie tylko z pewnością nie zabraknie - zapowiada prezydent Rybnika Piotr Kuczera.  

Poczta św. Mikołaja

W weekend przed mikołajkami będzie dostępna wyjątkowa poczta. Dzieci będą mogły przynieść i wrzucić  list do Mikołaja do specjalnej skrzynki. 6 grudnia Mikołaj zasiądzie na rynku w stylowym fotelu i będzie zachęcał uczestników do akcji na rzecz psów i kotów ze schronisk - każde dziecko, które przyniesie karmę dla zwierząt otrzyma od Mikołaja i jego świątecznej świty pluszaka. 

Wieczorami miasto rozbłyśnie kolorowymi lampkami, tworząc niezapomniany widok i klimat. Zdj. D.Kufieta

Atrakcje dodatkowe

Amatorzy wrażeń będą mogli cieszyć się jazdą na małym kole widokowym, które zapewni wspaniałe widoki na miasto oświetlone świątecznym blaskiem. Dla rodzin oraz najmłodszych uczestników jarmarku przygotowane zostaną specjalne programy - pokaz led show, fire show, pokazy iluzji, teatrzyki, świąteczne karaoke, pokaz żonglerki, warsztaty kreatywne, w tym: malowanie świątecznych kartek, dekorowanie pierników, wykonywanie stroików, przygotowywanie bombek. Do tego chodzące maskotki, klauni i szczudlarze i światełko do nieba ze sztucznych ogni. Obok sceny ustawione zostaną dwa duże, około 2-metrowe serca z plexi, na których podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli pisać świąteczne życzenia.

Jarmark przy Juliuszu

Dodatkowo, miedzy 18 a 22 grudnia specjalny jarmark zostanie zorganizowany w okolicach zabytkowego „Juliusza”. W inicjatywę zaangażuje się Edukatorium Juliusz oraz Branżowa Szkoła I Stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku. Na stoiskach uczniowie „branżówki” prezentować będą świąteczny asortyment, w tym ciasteczka czy piernikowe domki. 

Będzie można podziwiać świąteczny Rybnik z wysokości małego koła. Zdj. UM Rybnik

 
Opracowanie
rybnicka .eu
do góry