Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Jak działa serce? Rodzinne Warsztaty Naukowe z Ignacym i (..)

Jak działa serce? Rodzinne Warsztaty Naukowe z Ignacym i Politechniką Śląską

18.07.2023 Kultura i rozrywka

Człowiek kontra maszyna - to cykl warsztatów naukowych organizowanych w każdą sobotę lipca i sierpnia na terenie Zabytkowej Kopani Ignacy w Rybniku - Niewiadomiu. Zajęcia podczas których można poznać zmysły człowieka oraz zmysły robota współorganizowane są z Centrum Kształcenia Ustawicznego - filią Politechniki Śląskiej w Rybniku i przeznaczone są dla dzieci od 8 do 12 lat.

Serce człowieka. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Serce jest silnikiem naszego ciała - to dzięki niemu żyjemy, bo codziennie wykonuje ogromną pracę rozprowadzając tlen po całym naszym organizmie. Jak działa serce? Do czego służy stetoskop, a do czego oscyloskop? Jak wykonać badanie EKG i co ono właściwie oznacza? O tym już 22 lipca opowie mgr inż. Maciej Klimas - doktorant Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. Ponadto, odważni śmiałkowie będą mogli doświadczyć badania EKG na własnej skórze.

Start zajęć 22 lipca, godz. 10.00 (12 dzieci).
W przypadku wyprzedania I tury uruchomiona zostanie II tura o godz. 11.30 (12 dzieci). Zajęcia dla dzieci od 8 do 12 lat, rodzic wchodzi bezpłatnie.
Bilety w cenie 20 zł dostępne na bilety.kopalniaignacy.pl

Mgr inż. Maciej Klimas jest doktorantem w Katedrze Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. W swoich badaniach naukowych zajmuje się modelowaniem elementów układu elektroenergetycznego. W obszarze jego zainteresowań leży m.in. przetwarzanie sygnałów, również tych występujących w ciele człowieka.

Kolejne warsztaty Człowiek - Maszyna:
29.07 - WZROK
5.08 - SMAK I WĘCH

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry