Fryczowe zmagania edukacyjne
Od września w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzone są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania, warsztaty proekologiczne oraz psychologiczne w ramach projektu "Fryczowe zmagania edukacyjne - rozwijanie kompetencji przyszłości". Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Dwuletni projekt wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom młodzieży II LO. Jest on skierowany do uczniów i uczennic wszystkich klas, choć pewne działania są ukierunkowane jedynie na klasy programowo najwyższe. Realizowane działania pozwolą wyrównać szanse edukacyjne uczniów i uczennic wykazujących problemy w nauce oraz umożliwią rozwój w odpowiednim tempie i kierunku młodzieży ze szczególnymi uzdolnieniami.
Projekt obejmuje zajęcia z dziedzin humanistycznych tj. język polski i angielski, historia i koło teatralne oraz z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych: matematyki, fizyki, astronomii, informatyki, biologii, geografii i chemii. Dzięki projektowi uczniowie i uczennice oraz kadra pedagogiczna biorą również udział w szkoleniach z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zapobiegania przejawom dyskryminacji. W pierwszym roku realizacji projektu łącznie przeprowadzonych zostanie 1290 godzin zajęć pozalekcyjnych.
Dzięki projektowi młodzież II LO nie tylko uczestniczy w dodatkowych zajęciach, ale również korzysta z nowych pomocy dydaktycznych oraz narzędzi TIK. Wybrane sale lekcyjne zostały wyposażone w monitory interaktywne oraz laptopy wraz z oprogramowaniem. Pracownia biologiczna zyskała nowe mikroskopy, pracownia chemiczna i fizyczna narzędzia do przeprowadzania pomiarów środowiska oraz eksperymentów w ramach zajęć laboratoryjnych, natomiast pracownia informatyczna - nowe komputery. Dodatkowo zakupiono aplikacje wspomagające naukę języka polskiego oraz biologii, chemii i fizyki.