Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Finał jarmarku świątecznego w Rybniku! Co dziś na rynku?

Finał jarmarku świątecznego w Rybniku! Co dziś na rynku?

22.12.2023 Kultura i rozrywka

To ostatni moment, by pobawić się na rybnickim jarmarku. W przedświąteczny piątek na rybnickim rynku odbędzie się ostatni jarmarkowy event. Na finał jarmarku świątecznego zaplanowano m.in. grę miejską. Na scenie wystąpi Grzegorz Poloczek.

Finał jarmarku świątecznego w Rybniku. Zdj. Kris Droniarz

Wigilijne warsztaty kulinarne, świąteczne karaoke na scenie, życzenia dla mieszkańców miasta pisane na sercach ustawionych pod sceną, porady jak ubrać choinkę - to wszystko czeka na tych, którzy w piątek, 22 grudnia, przyjdą na rybnicki rynek. Będzie też występ artystyczny, jednak w nieco innej niż zaplanowana odsłonie. 

Dla rybniczan zaśpiewa Grzegorz Poloczek

- Ze względów zdrowotnych na rybnickiej scenie nie wystąpi zapowiadany Krzysztof Respondek. Zastąpi go Grzegorz Poloczek, piosenkarz, satyryk, członek i autor wielu tekstów Kabaretu Rak - wyjaśnia Julia Wójcik, Zastępca Dyrektora Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika. 

Co jeszcze na rynku? Między innymi finał akcji najdłuższy łańcuch świata. Łańcuchy choinkowe, tworzone na jarmarkowych warsztatach, w szkołach i przedszkolach, w domowych zaciszach, zostaną połączone, by opleść rynek. Zapraszamy dzieci, by swoje kolorowe dzieła przynosiły pod scenę od 16, o 17 planujemy zakończenie akcji prezentacją efektów wspólnej pracy. 

Gra miejska na finał jarmarku w Rybniku

Niewątpliwą atrakcją będzie gra miejska. Aby wziąć w niej udział, trzeba pobrać specjalny kupon, na którym zbierane będą potwierdzenia z punktów kontrolnych, które trzeba odwiedzić.

- Odbierz potwierdzenia z każdego punktu i wróć. Co zyskasz, poza niezapomnianym doświadczeniem? Oczywiście, dla najszybszych i najbardziej sprytnych graczy czekają atrakcyjne nagrody, które dostarczą dodatkowych powodów do świętowania! Zwycięzca będzie mógł przez weekend korzystać z zatankowanego samochodu elektrycznego Kia. Ten, kto uplasuje się na 2 pozycji zje pyszną kolację w restauracji Apertivo. Ostatnie miejsce na podium będzie premiowane biletami na jarmarkowe atrakcje - wyjaśnia Julia Wójcik. 

Finał akcji najdłuższy łańcuch świata.

Ciągle też będzie można zrobić przedświąteczne zakupy na jarmarku. Stoiska oferujące m.in. ręcznie wykonane dekoracje świąteczne, ceramikę, zabawki, kosmetyki, słodycze, wędliny i potrawy na wigilijny stół będą czynne do 23 grudnia. Kilka jarmarkowych domków z ofertą spożywczą w postaci grillowanych serków czy grzanego wina zostanie w Rybniku dłużej, bo do 5 stycznia. Do tego czasu będą też działać na rynku stacjonujące tam karuzele.

Program ostatniego dnia jarmarku świątecznego w Rybniku

Piątek, 22 grudnia, godz. 17:00 - 20:00

  • Wigilijne Warsztaty Kulinarne
  • Jak ubrać choinkę? - porady
  • Świąteczne karaoke na scenie
  • Życzenia dla mieszkańców miasta pisane na sercach ustawionych pod sceną
  • Akcja najdłuższy łańcuch świata
  • Gra miejska
  • Występ artystyczny - Grzegorz Poloczek (godz. 19.00) 

Sobota, 23 grudnia

  • Zakończenie Jarmarku.
 
Opracowanie
rybnicka .eu
do góry