Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Finał festiwalu Przygody

Finał festiwalu Przygody

27.08.2022 Kultura i rozrywka

Dzisiaj finałowy dzień trwającego od połowy tygodnia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Przygoda 2022”, w czasie którego nasz rybnicki Zespół Tańca Ludowego „Przygoda” świętuje swoje 50-lecie.

W czasie tegorocznego festiwalu Przygoda świętuje swoje 50-lecie. Zdj. Wacław troszka
Przed południem deptakiem, spod bazyliki św. Antoniego na rynek przeszła w festiwalowej paradzie wszystkie grupy Przygody oraz zagraniczne zespoły z Meksyku, Francji, Indii i Litwy, biorące udział w festiwalu.

W czasie festiwalowej parady zaprezentowały się również grupy tworzące Przygodę. Zdj. Wacław Troszka

Uwagę ulicznej publiczności zwracały zespoły zagraniczne, ale też najmłodsi członkowie Przygody przebrani za owieczki czy myszy. Parad zakończyła się na stojącej na rynku estradzie, gdzie przedstawicielom wszystkich zespołów biorących udział w festiwalu wiceprezydent Wojciech Świerkosz wręczył okolicznościowe dyplomy i upominki.

W koncercie finałowym, który o godz. 17 rozpocznie się na rynku wystapią wszystkie zespoły biorące udział w festiwalu; te z Francji i Meksyku również. Zdj. Wacław Troszka

O godz. 17 na rynku rozpocznie się koncert finałowy z ich udziałem wszystkich zespołów. Jak zapowiada szefowa Przygody Anita Geratowska, potrwa przynajmniej cztery godziny. Zapewniamy, że warto się wybrać!

Wacław Troszka

Festiwalowa parada

21 zdjęć

Finał festiwalu Przygody

Sobotę (27 sierpnia) - finałowy dzień trwającego od połowy tygodnia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Przygoda 2022”, w czasie którego nasz rybnicki Zespół Tańca Ludowego „Przygoda” świętuje swoje 50-lecie, rozpoczęła się od ulicznej festiwalowej parady. Deptakiem, spod bazyliki św. Antoniego na rynek przeszły wszystkie grupy Przygody oraz zagraniczne zespoły z Meksyku, Francji, Indii i Litwy, biorące udział w festiwalu.

 

Zobacz także

Rozbudowa rybnickiej Przygody na finiszu
Rozbudowa rybnickiej Przygody na finiszu

Rozbudowa rybnickiej Przygody na finiszu

do góry