Finał OFPY w TZR

25.09.2022 Kultura i rozrywka

W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej.

Grono laureatów rybnickiego festiwalu powiększyło się o kolejnych młodych artystów. Zdj. Wacław Troszka

Po wręczeniu nagród odbył się krótki koncert laureatów, w ostatniej części którego wystąpił zdobywca Grand Prix, dyplomowany gitarzysta Krzysztof Stępień.

Zdobywca Grand Prix Krzysztof Stępień. Dyplomowany gitarzysta i utalentowany wokalista. Zdj. Wacław Troszka

Jego interpretacje powszechnie znanych piosenek „Wariatka tańczy” z repertuaru Maryli Rodowicz (słowa Agnieszka Osiecka, muzyka Seweryn Krajewski) i „Nie dokazuj” śpiewanej przez Marka Grechutę i jurorom, i festiwalowej publiczności podobały się najbardziej.
W drugiej części wieczoru z jubileuszowym koncertem zatytułowanym „Dziękuję, nie tańczę…” wystąpiła Anna Jurksztowicz, która w czasie tegorocznej OFPY przewodniczyła także festiwalowemu jury. 35 lat temu wydała swoją debiutancką płytę pod takim właśnie tytułem.

Gwiazdą koncertu wieńczącego tegoroczny festiwal była Anna Jurksztowicz. Gościnnie wystąpił w nim również Mieczysław Szcześniak. Zdj. Wacław Troszka

 

W TZR publiczność usłyszała jej przebojowe piosenki z tamtej płyty, m.in. „Stan pogody” i „Diamentowy kolczyk” w nowych aranżacjach, ale równie nowe, nieznane jeszcze piosenki. Gościnnie w koncercie wystąpił równie lubiany Mieczysław Szcześniak.
Wacław Troszka

Finał OFPY w TZR

15 zdjęć
do góry