Festiwal z wodą w tle

25.06.2022 Kultura i rozrywka

Piknikiem w stanicy 6. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej nad Zalewem Rybnickim rozpoczął się wczoraj w naszym mieście II Festiwal Górnej Odry (24-26 czerwca). Była muzyka szantowa i rozrywkowa, animacje dla dzieci i młodzieży i możliwość popływania z harcerzami.

Festiwal rozpoczął się w stanicy 6. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej. Zdj. Sabina Horzela-Piskula.Dziś przed nami kolejne festiwalowe atrakcje: o 10.00 pasjonatka historii naszego miasta Małgorzata Płoszaj poprowadzi spacer szlakiem rybnickiego wodociągu. - Najważniejszym punktem wycieczki będzie możliwość zobaczenia zabytkowej wieży ciśnień położonej na prywatnej posesji między ulicami Świerklańską i Prostą - zachęca przewodniczka, a zbiórkę uczestników spaceru zaplanowano na parkingu przy sklepie na rondzie Kamyczek.
W samo południe w ośrodku „Kotwica” nad zalewem ruszy Święto Rybnickiego Morza, a w programie m.in. regaty jachtów, pokaz psów ratowniczych, prezentacja sprzętu motorowodnego i biesiada żeglarska.
Organizatorzy nie zapomnieli też o kajakarzach i biegaczach - szczegóły w kalendarium  

Jutro kolejna odsłona Festiwalu Górnej Odry - od 10.00 do 15.00 na Bulwarach nad Nacyną, w ramach Letniej Strefy: akademia bezpiecznego rowerzysty i aktywności, warsztaty jazdy na rolkach, parkour i aktywna rekreacja z MOSiR-em. W samo południe na terenach zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik (ul. Podmiejska 43) zbiorą się wierni uczestniczący w mszy na wodzie. To nowa lokalizacja nabożeństwa odprawianego w intencji żeglarzy, ratowników WOPR-u, odpoczywających nad wodą w czasie wakacji i tych, którzy odeszli na „wieczną wachtę”.

Finał Festiwalu Górnej Odry (26 czerwca) o 15.30 w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu, a wśród atrakcji: występ Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, rybniczanina Rafała Kozika i Smolastego.
Autor: (S)

II Festiwal Górnej Odry "Ahoj, Załogo!"

19 zdjęć

Piknikiem w stanicy 6. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej nad Zalewem Rybnickim (24 czerwca) rozpoczął się w naszym mieście II Festiwal Górnej Odry. Była muzyka szantowa i rozrywkowa, animacje dla dzieci i młodzieży i ognisko.

do góry