Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Ferie w Rybniku 2024. Czas zapisać dzieci na zajęcia. (..)

Ferie w Rybniku 2024. Czas zapisać dzieci na zajęcia. Sprawdź ofertę

18.01.2024 Kultura i rozrywka

Do rozpoczęcia ferii pozostało już niewiele czasu. Najwyższy czas by zapisać dzieci na zajęcia, bo ilość miejsc w rybnickich placówkach, które organizują różne atrakcje jest ograniczona. 

Tegoroczne ferie w województwie śląskim potrwają od 29 stycznia do 11 lutego. Różne atrakcje na ten czas przygotowały rybnickie placówki kulturalne. To ostatni moment, by zapisać dzieci na zajęcia.

Warsztaty w Edukatorium Juliusz zapowiadają się ciekawie. Zdj. Edukatorium

Edukatorium Juliusz 

"Ludzka dłoń w drukarce 3 D warsztaty dla dzieci, 10 lutego"
Podczas warsztatów zostają zaprezentowane różne wykorzystania druku 3D. - Po krótkim wprowadzeniu do projektowania w 3D, razem z uczestnikami zaprojektujemy przedmiot, który później wydrukujemy. Pracujemy na darmowym programie FreeCAD - informują organizatorzy.
Podczas pracy drukarki, dzieci poznają różne, przykłady wykorzystania druku 3D w pracy i w domu. Jednym z przykładów, będzie zastosowanie druku w projekcie protezy dłoni.
Zapraszamy wszytskie dzieci w wieku od 6-15 lat. (Oferta dla osób indywidualnych).
Wstęp: 25 zł

Dom Kultury w Niedobczycach: Warsztaty zimowe dla dzieci ze szkół podstawowych (w programie - od poniedziałku do piątku - zajęcia sportowe, taneczne i plastyczne. Potrwają od 29.01 do 11.02, koszt: 20 zł/dzień. Szczegóły tutaj.

Dom Kultury w Boguszowicach: Magiczne Ferie (dwa turnusy) - od kreatywnych warsztatów po magiczne gry i niespodzianki (dla dzieci od 7 do 12 lat. Cena za turnus: od 450 zł, w cenie obiad i podwieczorek. Szczegóły tutaj.

Dom Kultury w Chwałowicach: „Dookoła świata” - zimowe półkolonie (29.01-2.02, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Koszt: 450 zł/os. Szczegóły: Szczegóły tutaj..

Biblioteka, Filia nr 18 (ul. Orzepowicka): „Bajkowisko” - warsztaty plastyczne i biblioterapeutyczne, rozwijające wyobraźnię i kreatywność - uczestnicy będą poznawać bajki na różnych nośnikach (10.00 - 29.01, 1, 5 i 8 lutego).

Biblioteka, Filia nr 8 (Smolna): Ferie zimowe - dwa razy w tygodniu o 10.00 zajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat: we wtorki zabawy plastyczne „W przestrzeni kosmicznej”, w czwartki - układanie puzzli „Kosmiczna układanka” (21.01- 11.02).

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry