Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Fajrant po szychcie, czyli Industriada 2022

Fajrant po szychcie, czyli Industriada 2022

31.08.2022 Kultura i rozrywka

„Po Szychcie. Czas na fajrant!” - takim hasłem zapraszają mieszkańców organizatorzy tegorocznej Industriady. I faktycznie, wolny czas po szychcie warto spędzić w sobotę 3 września na Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku - Niewiadomiu, gdzie z okazji święta techniki przygotowano wiele atrakcji.

„Dyskotekę pod szybami” poprowadzi Hirek Wrona.

W sobotę, 3 września, już po raz 13. ruszy Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki. Na rybnicką odsłonę wydarzenia, tradycyjnie zaprasza Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Niewiadomiu.

Główne atrakcje bogatego, rybnickiego programu to koncert zespołu Taraka oraz „Dyskoteka pod szybami”, którą poprowadzi Hirek Wrona.

Program 13. Industriady w Zabytkowej Kopalni Ignacy:

 • 12.00-19.00 - Zwiedzanie kopalni (w tym pokazy pracy maszyny parowej w kompleksie Kościuszko)
  Wstęp płatny. Bilety w kasie kopalni lub na stronie: https://bilety.kopalniaignacy.pl/
 • 12.00-19.00 - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA, czyli mini centrum nauki)
  Wstęp płatny. Bilety w kasie kopalni lub na stronie: https://bilety.kopalniaignacy.pl/
 • 15.00-17.00 - Warsztaty kreatywne w budynku sprężarkowni (zatopione statki, kolorowy promyk w czuprynie, świetlista cera, kapslem po mapie). Bezpłatne.
 • 15.00-18.00 - Pokaz kulinarny z Mateuszem Krojenką - finalistą programu MasterChef (na placu kopalni). Bezpłatne.
 • 16.00-17.00 - Spektakl familijny "Księżycowe opowieści" w wykonaniu "Lufcika na korbkę" (w Parku Pary za budynkiem szybu Głowacki). Bezpłatnie.
 • 17.00-20.00 - Zabawy dla każdego: bańki mydlane, przeciąganie liny, żonglerka, rodzinne konkursy (plac zabaw w głębie Parku Pary). Bezpłatnie.
 • 19.00-20.30 - Koncert zespołu TARAKA prezentującego słowiańską muzykę, w połączeniu z elementami żydowskimi oraz cygańskimi, w nowoczesnych aranżacjach (scena na dziedzińcu kopalni). Bezpłatnie.
 • 20.30-22.30 - HIT! Dyskoteka pod szybami. Poprowadzi ją Hirek Wrona (na dziedzińcu kopalni). Bezpłatnie.
 • 22.15-22.30 - Taniec ERIH'a "Work it out" w wykonaniu dziewczyn ze Studia Tańca VIVERO (plac pary przy fontannie parowej). Bezpłatnie.

Koncert zespołu Taraka uświetni Industriadę na Kopalni Ignacy

Industriada w 41 obiektach na Śląsku

Tym razem, industrialne serce Śląska zabije więc wolniej, spokojniej, jak na czas wolny przystało… Czeka na zabawa, relaks i miliony pomysłów na spędzanie czasu po pracy w towarzystwie rodziny, znajomych i kolegów z pracy. W tegorocznej INDUSTRIADZIE weźmie udział 41 obiektów, w tym aż 7 to obiekty zaprzyjaźnione.

do góry