Edukatorium Juliusz za złotówkę dla osób 50 plus!
Z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Edukatorium Juliusz w Rybniku obniża cenę wejściówki do 1 zł dla wszystkich osób w wieku 50+. Akcja trwa od 30 września do 1 października.
Edukatorium Juliusz to swoiste centrum nauki o medycynie i farmacji. Pawilon Rafał, będący częścią poszpitalnego kompleksu „Juliusz”, to nie tylko przestrzeń edukacyjna, ale także centrum doświadczalne, w którym nauka staje się przyjemnością.
Ekspozycje, interaktywne stanowiska oraz pasjonujące opowieści tłumaczą świat medycyny w sposób zrozumiały dla każdego.
- Przygotowujemy ofertę dla różnych grup wiekowych, z myślą o różnych formach percepcyjnych zwiedzających. W dniach od 30 września do 1 października Edukatorium Juliusz otwiera swoje podwoje dla wszystkich mieszkańców w wieku 50+ z wyjątkową ofertą - cena wejściówki wynosi tylko 1 złoty! To niepowtarzalna okazja, aby spędzić czas w fascynującym miejscu za symboliczną opłatą - zachęca dr Wojciech Dominiak, dyrektor Muzeum im. o. E. Drobnego w Rybniku, w strukturach którego funkcjonuje Edukatorium Juliusz.
- Zapraszamy serdecznie do spędzenia Międzynarodowego Dnia Osób Starszych z nami, aby razem odkrywać tajniki medycyny i farmacji oraz delektować się chwilą spędzoną Edukatorium. Nasz zespół będzie do Pastwa dyspozycji, aby opowiedzieć o historii i ciekawostkach związanych z miejscem - dodaje.
Informacje organizacyjne: Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Edukatorium Juliusz
- Data: 30 września - 1 października
- Godziny otwarcia: sobota - niedziela 10:00 - 19:00
- Cena wejściówki: 1 zł (dla osób w wieku 50+)
Edukatorium Juliusz to niezwykłe miejsce na mapie Rybnika, poświęcone historii medycyny i farmacji. Interaktywna wystawa o charakterze poznawczo-historycznym, rozmieszczona jest na 4 kondygnacjach dawnego szpitala. Poszczególne pomieszczenia wystawiennicze nawiązują wizualnie do współczesnych i dawnych przestrzeni szpitalnych, prezentując oddziały szpitalne i przyporządkowane im tematy.
W kolejnym etapie wędrówki widz trafia do szpitalnego archiwum zlokalizowanego na poddaszu, gdzie prezentowana jest historia medycyny i farmacji. Wystawa prezentuje postęp w medycynie i farmacji, który dokonał się od początków XIX wieku do czasów współczesnych.
Miejscu patronuje postać Juliusza Rogera, roztaczając nad nim swój symboliczny parasol pochodzącego z Niemiec lekarza, społecznika, folklorysty, a przede wszystkim osoby miłującej śląskość - kulturę, język, przyrodę, zwyczaje i obrzędy mieszkańców Górnego Śląska - miejsca, w którym znalazł swoją drugą ojczyznę.