Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Deszczowa jazzowa piosenka

Deszczowa jazzowa piosenka

20.08.2022 Kultura i rozrywka

Za nami pierwszy dzień 14. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego. Lało, grzmiało, ale grano boogie woogie i tańczono swing.

Przy kolejnych utworach Boogie Boys, trudno było usiedzieć na miejscu. Zdj. Wacław Troszka
Odbywający się w plenerze, a konkretnie na plenerowej estradzie Kampusu festiwal ma swoje meteorologiczne uwarunkowania. W piątkowy wieczór ulewna burza, która około godz. 19 przeszła nad Rybnikiem na ciężką próbę wystawiła organizatorów, wykonawców i oczywiście publiczność. Awaria zasilania sprawiła, że druga część festiwalowego koncertu mocno się opóźniła.

Deszcz nie zniechęcił tancerzy ze studia tańca Swing City Katowice. Zdj. Wacław Troszka

Ale warto było czekać, bo zespół Boogie Boys zagrał fantastyczny koncert i publiczność przy kolejnych utworach w stylu boogie woogie dobrze się bawiła.
Na zakończenie tancerze ze studia tańca Swing City Katowice zaprosili widzów do tańca, a konkretne na lekcję swingu. Chętnych nie brakowało.

Festiwalowa lekcja tańca, a konkretnie swingu. Chętnych nie brakowało. Zdj. Wacław Troszka
Dzisiaj, w sobotę 20 sierpnia drugi dzień jazzowego festiwalu w Kampusie. W programie m.in. koncert dobrze znanej rybnickiej grupy South Silesian Brass Band oraz gwiazdy festiwalu Karen Edwards i Jazz Band Ball Orchestra. Polecamy!

Więcej informacji w naszym kalendarium: Dzieje się w Rybniku!

Połączenie festiwalu jazzu Tradycyjnego z festiwalem piw rzemieślniczych sprawdza się w Rybniku od lat. Zdj. Wacław Troszka

Warto też pamiętać, że po sąsiedzku już tradycyjnie odbywa się Rybnicki Zalew Dobrego Piwa, czyli festiwal piw rzemieślniczych. Jest co degustować!
Wacław Troszka

Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego 2022- dzień pierwszy

19 zdjęć

Za nami pierwszy dzień 14. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego.Lało, grzmiało, ale grano boogie woogie i tańczono swinga.

do góry