Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Chwila Nieuwagi o zmierzchu

Chwila Nieuwagi o zmierzchu

18.03.2023 Kultura i rozrywka

W piątkowy wieczór w Teatrze Ziemi Rybnickiej rybnicka grupa folkowa Chwila Nieuwagi przedstawiła publiczności swoją nową, piątą już płytę zatytułowaną  „Szarok”, czyli zmierzch.

Koncert będący premierą nowej płyty grupy Chwila Nieuwagi miał wyjątkową oprawę wizualną. Zdj. WacławTroszka
- Oddajemy w wasze ręce nasz „Szarok”, nostalgiczny i szalony. Brzmiący nowocześnie, ale majaczący o czasach minionych. Pełny szerokich przestrzeni, ale też duszny oparami ciasnej knajpki. Oprószony siwizną, ale i żywo rumiany - można przeczytać na stronie zespołu.

Bez wątpienia to różnorodny, zaskakujący i interesujący efekt muzycznych poszukiwań grupy. To nie są piosenki wpadające w ucho; wymagają raczej nieco większej cierpliwości i kilkukrotnego przesłuchania.
Jak zdradziła publiczności wokalistka Martyna Czech, materiał na płytę był już gotowy dwa lata wcześniej, ale wtedy pandemia nie pozwalała na zorganizowanie koncertów z udziałem publiczności, więc zdecydowano, że płyta zaczeka na lepsze czasy, co biorąc pod uwagę dzisiejsze realia nie do końca się udało.

W nagraniu płyty

W tym premierowym koncercie muzykom zespołu towarzyszyli zaproszeni goście: skrzypek Mikołaj Kostka, specjalista od muzycznych efektów etnicznych Tomasz Drozdek T. Etno oraz wokalista, ale też gitarzysta i kompozytor Tomasz Steńczyk. W jednej z piosenek z grupą zagrała orkiestra złożona z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Rybniku. Koncert miał też interesującą oprawę wizualną.
(WaT)

Koncertowa premiera płyty "Szarok" grupy Chwila Nieuwagi

16 zdjęć

W piątkowy wieczór 17 marca w Teatrze Ziemi Rybnickiej rybnicka grupa folkowa Chwila Nieuwagi przedstawiła publiczności swoją nową, piątą już płytę zatytułowaną „Szarok”, czyli zmierzch. Na studiu nagrań i na scenie towarzyszyli jej zaproszeni goście.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry