Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Beboki i strażnicy na Paruszowcu

Beboki i strażnicy na Paruszowcu

09.06.2023 Kultura i rozrywka

„Strażnicy powietrza na pomoc błękitnemu niebu” - pod takim hasłem w sobotę (10 czerwca) w Rybniku zorganizowana zostanie ekologiczna gra terenowa. Okazją jest Zielony Tydzień Unii Europejskiej. 

Ekologiczna gra miejska na Paruszowcu. Materiały promocyjne

W zabawie mogą wziąć udział wszyscy chętni - dzieci, młodzież, dorośli, rodziny czy grupy. Gra rozpocznie się 10 czerwca w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Aby wziąć w niej udział należy w godz. 10.00-16.00 zgłosić się do udziału w Punkcie Obsługi Gry, który będzie się mieścił na terenie placu zabaw przy boisku piłkarskim (ul. Za torem 17 D). Będzie to zarówno punkt rozpoczęcia gry, jak i jej zakończenia.

- Meluzyna, utopce, biesy, błędne ogniki i inne potwory ukradły coś wyjątkowo cennego dla Śląska. Dołącz do drużyny Strażników Powietrza, odgadnij zagadki przebiegłych beboków i pomóż odzyskać skarb! Na wszystkich, którzy dotrą do mety czekają upominki! - czytamy na stronie projektu LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit", w ramach którego gra jest organizowana.

Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów wymaganych do ukończenia gry. Uczestnik odwiedzi 10 miejsc na terenie zielonym przy tężni i w każdym z nich znajdzie zagadkę.

Beboki i strażnicy na Paruszowcu, czyli gra miejska na terenie zielonym przy tężni. Zdj. Lucyna Tyl

Po rozwiązaniu możliwie jak największej liczby zagadek i hasła całej gry, uczestnik powinien skierować się do Punktu Obsługi Gry po odbiór pamiątkowego upominku. Aby otrzymać upominek, trzeba przedstawić arkusz odpowiedzi z odgadniętym głównym hasłem gry.

Pomocne w rozwiązywania zagadek mogą być smartfony ze skanerem QRCode. Ważne:

  • Udział w grze jest bezpłatny oraz dobrowolny i oznacza akceptację jej regulaminu 
  • Niepełnoletni biorą udział w grze pod opieką osoby pełnoletniej albo za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
  • Gra odbędzie się na terenie miasta Rybnika, ale mogą w niej wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane.

Gra, która rozgrywa się równocześnie w kilku gminach województwa śląskiego, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych i informowanie o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczania powietrza. Promuje też spacery jako formę aktywnego spędzania czasu wolnego oraz krzewienie kultury, w tym legendy śląskie.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry