Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Beata Bartel z rybnickiej biblioteki: - Nasze propozycje (..)

Beata Bartel z rybnickiej biblioteki: - Nasze propozycje ucieszą młodych czytelników

07.04.2023 Kultura i rozrywka

Znacie to? - Mamo, nudzi mi się! Wielkanoc spędzona z ciekawymi książkami z pewnością nie będzie nudna dla żadnego dziecka, o czym przekonuje Beata Bartel, kierownik wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w rybnickiej bibliotece.

 

 

- Nasze propozycje z pewnością ucieszą młodych czytelników - mówi Beata Bartel. Zdj. Justyna Wróbel

Dla naszych młodych Czytelników przygotowaliśmy spory wybór książek zarówno o wiośnie, jak i o wielkonocnych zwyczajach, które z pewnością umilą im czas w trakcie świąt. Tym najmłodszym polecamy książeczki z kolorowymi wielkanocnymi historyjkami, które pomogą im zrozumieć świąteczne tradycje, jak „Jajo. Wielkanocne poszukiwania” z cyklu „Mój mały świat”. Nieco starszym proponujemy książki o wielkanocnych zwyczajach, z których dowiedzą się, dlaczego malujemy pisanki, co symbolizują wielkanocne palmy oraz jak dawniej wyglądał śmigus-dyngus. Warto też sięgnąć do „Wielkanocnego majsterkowania” i w gronie rodzinnym zrobić niebanalne ozdoby na święta.

Wielkanoc kojarzy się nam z wiosną, dlatego polecamy też „Wiosnę w Bullerbyn” Astrid Lindgren i „Wiosnę w klinice małych zwierząt” Tomasza Szweda. A wszystkie wiosenno-świąteczne propozycje znajdują się na specjalnie oznaczonej bibliotecznej półce, ale oczywiście polecamy też inne książki.
Nieustającą popularnością cieszą się serie o Harrym Potterze, Kici Koci czy Biurze Detektywistycznym Lassego i Mai.

Wszystkie nasze propozycje z pewnością ucieszą młodych czytelników, ale mogą też zainspirować rodziców do sprawienia dzieciom prezentu na Wielkanoc.

(S)

Dziś biblioteka czynna od 09.00 do 16.00, jutro (8 kwietnia) nieczynna.

 

do góry