Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Barbara Gruszka-Zych w rybnickiej bibliotece opowie o (..)

Barbara Gruszka-Zych w rybnickiej bibliotece opowie o znanych w innym świetle

30.03.2023 Kultura i rozrywka

Barbara Gruszka-Zych, poetka, pisarka, dziennikarka „Gościa Niedzielnego” spotka się z rybniczanami, by przedstawić osoby, które znamy z książek i filmów, w nieco innym świetle. Spotkanie z autorką książki „Moi ważni. Portrety prywatne” odbędzie się w rybnickiej bibliotece, przy ulicy Szafranka 7 w poniedziałek 3 kwietnia o godzinie 18.

Barbara Gruszka-Zych, poetka, pisarka, dziennikarka „Gościa Niedzielnego” spotka się z rybniczanami w bibliotece. Zdj. mat. prasowy

Poeta Czesław Miłosz, kompozytor Wojciech Kilar, reżyser Krzysztof Zanussi, aktor Jan Kobuszewski, lekarz Marian Zembala, biskup Damian Zimoń, pisarz Éric-Emmanuel Schmitt, poeta Josif Brodski i wielu innych. Razem 25 portretów.

Barbara Gruszka-Zych miała szczęście poznać wielu niezwykłych, wybitnych ludzi.
W książce „Moi ważni. Portrety prywatne” opisuje swoje prywatne spotkania z osobami, które znamy z książek i filmów. Dzięki lekturze poznajemy ich inną twarz, dowiadujemy się, czym żyją na co dzień.

Autorka dzieli się z nami, Czytelniczkami i Czytelnikami swoimi fascynacjami, szczerze opowiada jak te spotkania zbudowały jej duchowość.

- Bardzo polecamy tę książkę na Wielki Post i Wielki Tydzień. Warto się zatrzymać choć na chwilę dla tej lektury w przedświątecznym pędzie. Czeka na Was w wypożyczalni - słyszymy w rybnickiej bibliotece.

Spotkanie z autorką w poniedziałek 3 kwietnia, godz. 18.00
Biblioteka w Rybniku, ul. Szafranka 7

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry