Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Anita Kozak z rybnickiej biblioteki: - Polecamy (..)

Anita Kozak z rybnickiej biblioteki: - Polecamy „Chołod” Szczepana Twardocha i „Empuzjon” Olgi Tokarczuk

06.04.2023 Kultura i rozrywka

Anita Kozak, kierownik wypożyczalni dla dorosłych w rybnickiej bibliotece poleca dobre książki nie tylko na Wielkanoc.  

 

- Nasze czytelniczki sięgną pewnie po popularne wciąż „Siedem sióstr” Lucindy Riley. Zdj. Marta Foltyn

Święta to dobry czas, by sięgnąć po powieści obyczajowe i romanse, tak lubiane przez nasze czytelniczki oraz oczywiście po kryminały czy fantastykę i książki o tematyce górskiej, które chętnie wybierają panowie. Polecamy m.in. „TOPR 2. Nie każdy wróci” i „Wszystko za Everest”. Panie sięgną pewnie po popularne wciąż „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens i „Siedem sióstr” Lucindy Riley, których kolejna część ukaże się w maju. Polecamy również biografie nadesłane na kolejną edycję Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”.

Popularne są również książki autorek, które spotkały się w naszej bibliotece z czytelnikami: artystki Marii Peszek i reporterek Magdaleny Grzebałkowskiej i i Ewy Winnickiej. Podobnie będzie pewnie z kolejnym gościem biblioteki - Natalią de Barbaro, która właśnie wydała nową książkę „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności” i spotka się z rybniczankami 14 kwietnia.
Polecamy też poczytny „Chołod” Szczepana Twardocha i „Empuzjon” Olgi Tokarczuk, a z kryminałów - „Wybaczam ci” Remigiusza Mroza, „Prawo matki” Przemysława Piotrowskiego i „Krwawy księżyc” Jo Nesbø.

Nasi czytelnicy lubią literaturę łatwą i przyjemną, a jednorazowo mogą wypożyczyć 10 książek, więc zawsze mają szansę trafić na taką, która akurat przypadnie im do gustu... 

(S)

6 i 7 kwietnia biblioteka czynna od 09.00-16.00. W sobotę (8 kwietnia) placówka nieczynna.

do góry