Aktualności
"OZE to przyszłość, atom to przyszłość. Ale gaz to most, którym musimy przejść między węglem a energetyką zeroemisyjną"
6 Marca 20264 marca w Rybniku podpisano umowę na budowę dwóch kolejnych elektrowni gazowych w Gryfinie i Rybniku o mocy ok. 600 MW każda. Drugi blok gazowy w Rybniku powstanie obok budowanej już elektrowni gazowo - parowej PGE Nowy Rybnik o mocy 882 MW. Co powiedziano podczas uroczystości?
Druga elektrownia gazowa w Rybniku podpisana (wideo)
6 Marca 20264 marca na terenie Fundacji Elektrowni Rybnik odbyło się uroczyste podpisanie umów na budowę dwóch nowych elektrowni gazowych w Gryfinie i Rybniku o mocy ok. 600 MW każda. Nowy blok w Rybniku będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie powstającej już elektrowni gazowo parowej PGE Nowy Rybnik o mocy 882 MW.
Nie jedna a dwie elektrownie gazowe w Rybniku
5 Marca 20264 marca na terenie Fundacji Elektrowni Rybnik odbyło się uroczyste podpisanie umów na budowę dwóch nowych elektrowni gazowych w Gryfinie i Rybniku o mocy ok. 600 MW każda, które od 2030 roku mają stabilizować polski system energetyczny. Inwestycje Grupy PGE realizowane w 100 proc. przez polskie firmy budowlano-montażowe opiewają na 6 mld zł.
Na budowie elektrowni gazowo - parowej w Rybniku (wideo)
5 Marca 20264 marca odwiedziliśmy placu budowy nowej elektrowni gazowo - parowej o mocy 882 MW w Rybniku.
Elektrownia gazowo - parowa w Rybniku prawie gotowa! Byliśmy na budowie. Zobacz zdjęcia i wideo!
5 Marca 20264 marca byliśmy na placu budowy nowej elektrowni gazowo - parowej o mocy 882 MW w Rybniku. Nowy blok zostanie przekazany do eksploatacji na początku 2027 roku.
Piotr Kuczera o podpisaniu umowy na nową elektrownię gazową w Rybniku (wideo)
5 Marca 2026Piotr Kuczera, prezydent Rybnika o podpisaniu umowy na budowę nowej (drugiej) elektrowni gazowej w Rybniku o mocy ok. 600 MW.
Czy bloki węglowe rybnickiej elektrowni będą utrzymywane jako "zimna rezerwa"?
5 Marca 20264 marca podczas uroczystego podpisania umów na budowę dwóch nowych elektrowni gazowych w Rybniku i Gryfinie o mocy ok. 600 MW każda, Minister Energii Miłosz Motyka odniósł się do tematu funkcjonowania elektrowni węglowej w Rybniku.
PGE wybuduje w Rybniku jeszcze jedną elektrownię
12 Sierpnia 2025Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że wkrótce wybuduje w Rybniku drugą elektrownię zasilaną gazem. Będzie miała mniejszą moc od obecnie budowanej i będzie wykorzystywać znacznie prostszą technologię, która ma jednak mniejszą sprawność.
Masłowski: Projektowanie nowej instalacji uspokoi mieszkańców Rybnickiej Kuźni w sprawie dostępu do ciepła sieciowego
15 Lipca 2025Informacja o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie budowy zakładu termicznej przeróbki odpadów na terenie rybnickiej elektrowni i połączenie instalacji z tzw. miejskim ogrzewaniem (zarządzanym de facto przez Orlen Termika, dawniej PGNiG Termika) to bardzo radosna wiadomość - komentuje senator Piotr Masłowski. 14 lipca miasto Rybnik oraz PGE, ORLEN Termika i PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa podpisały list intencyjny w tej sprawie.
Produkcja ciepła i energii elektrycznej także z alternatywnych źródeł w Rybniku. Spółki energetyczne podpisały list intencyjny z miastem
14 Lipca 202514 lipca miasto Rybnik oraz PGE, ORLEN Termika i PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa podpisały list intencyjny, który otwiera drogę do współpracy czołowych krajowych spółek przy realizacji strategicznych inwestycji w sektorze energetycznym i ciepłowniczym na terenie aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej ze szczególnym uwzględnieniem Rybnika i obejmuje działania dotyczące produkcji ciepła i energii elektrycznej z alternatywnych