Strona główna/Aktualności/"Zacisze podróżnika" - nowy cykl podróżniczych spotkań (..)

"Zacisze podróżnika" - nowy cykl podróżniczych spotkań w Rybniku

23.09.2023 Kultura i rozrywka

Ta informacja zapewne ucieszy entuzjastów spotkań podróżniczych. 27 września w Rybniku pojawi się zupełnie nowy cykl zatytułowany „Zacisze Podróżnika”. Globtrotterzy, zapaleni podróżnicy oraz osoby ciekawe świata prezentować będą na nim zdjęcia i filmy ze swoich wypraw.

Dariusz Grzesista, inicjator nowego cyklu zaprasza na spotkania.

- Pomysł zrodził się wiosną tego roku, kiedy Krzysztof Łapka, organizator spotkań „Podróżniczy Żółty Młynek” ogłosił zakończenie swojego cyklu. Pojawiła się naturalna potrzeba kontynuowania dobrej tradycji. Restauracja „Wierzbowe Zacisze” u zbiegu Raciborskiej, Reymonta i Kotucza w rybnickiej dzielnicy Smolna dobrze się do tego nadaje. Jest przestronna, pomieści nawet powyżej pięćdziesięciu osób - mówi pomysłodawca i inicjator nowego cyklu, Dariusz Grzesista.

„Zacisze Podróżnika” można traktować jako kontynuację spotkań w Żółtym Młynku. Nie zmieni się formuła, nadal będą to wieczorne slajdowiska. W lokalu można zamówić dowolną gastronomię, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego o świecie. Osoby chcące być na bieżąco z programem imprez, mogą zapisać się do grupy „Zacisze Podróżnika” na Facebooku albo śledzić profile w portalach społecznościowych. Oprócz Facebooka, impreza posiada je także na Instagramie, Twitterze i Linkedin.

Spotkania zaplanowane są w co drugą środę od godziny 19:00. Pierwszą inauguracyjną prelekcję zatytułowaną: „Niezwykłe stany Ameryki” poprowadzi 27 września Tomasz Czarnecki - podróżnik, blogger i pasjonat zaćmienia słońca z Gliwic.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry