Strona główna/Aktualności/Historia/Pizza Hut w Rybniku działa od 25 lat! Pizzerię otwarto w (..)

Pizza Hut w Rybniku działa od 25 lat! Pizzerię otwarto w sierpniu 1998 roku. Pamiętacie?

29.08.2023 Historia

Dokładnie 25 lat temu, w sierpniu 1998 roku, na rybnickim Rynku otwarto restaurację Pizza Hut. „Rybniczanie nie muszą już jeździć kilkudziesięciu kilometrów, kiedy nagle przyjdzie im ochota na ucztę serową, mięsną lub wegetariańską. Wystarczy, że przyjdą na Rynek, gdzie od niespełna trzech tygodni działa 39. w naszym kraju restauracja Pizza Hut” - czytali rybniczanie w „Gazecie Rybnickiej” w sierpniu 1998 roku.

Wstęgę na otwarciu Pizza Hut w Rybniku przecinał prezydent Józef Makosz. Zdj. Szołtysek/arch. Gazeta Rybnicka 

Jak czytamy w Gazecie Rybnickiej sprzed 25 lat, otwarcie Pizza Hut w Rybniku było dużym świętem. 2 sierpnia 1998 roku wstęgę na otwarciu pizzerii przeciął prezydent Rybnika Józef Makosz oraz szef rybnickiej restauracji Wojciech Kowalczyk. W tym momencie w niebo poszybowała setka kolorowych balonów. Z okazji uruchomienia nowej restauracji przygotowano dla mieszkańców mnóstwo atrakcji.

Bardzo na ówczesne czasy wnętrze restauracji Pizza Hut w Rybniku. Zdj. arch. Gazeta Rybnicka

- "Całe popołudnie na estradzie ustawionej przed restauracją na Rynku występowały zespoły muzyczne, dzieci brały udział w konkursach z nagrodami, do restauracji zapraszali klauni na szczudłach, a wszystko zgrabnie łączyła słowem popularna prezenterka telewizyjna Iwona Kubicz" - pisała Gazeta Rybnicka w sierpniu 1998 roku.

Zaplecze kuchenne "lśniło nierdzewną stalą". Zdj. arch. Gazeta Rybnicka

Jak czytamy w dawnym wydaniu naszego miesięcznika restauracja powstała w rynkowej kamienicy, kupionej od miasta przez sieć Tricon Restaurants Poland:

"Ze starej kamienicy pozostała tylko fasada, resztę dobudowano - i wzdłuż, i wszerz. Powstała restauracja "Pizza Hut" o największej ilości miejsc w Polsce - razem z miejscami w patio jest ich 220. Personel liczy około setki specjalnie przeszkolonych, przeważnie młodych ludzi. Amerykańska "siostra" tradycyjnej włoskiej pizzy wytwarzana jest w prawie sterylnych warunkach - zaplecze kuchenne, a także socjalne i techniczne, lśnią nierdzewną stalą, chromem i glazurą. Nowoczesność wkroczyła również do sali restauracyjnej - kelner nie biegnie już do kuchni i nie krzyczy: duża Margherita raz, ale wystukuje to wszystko na klawiaturze komputerów, których w sali jest kilka" - pisała Gazeta Rybnicka w sierpniu 1998 roku.

Czas biegnie, a rybniczanie wciąż chętnie odwiedzają pizzerię na rybnickim rynku.

Pizza Hut w Rybniku otwarto 2 sierpnia 1998 roku. Zdj. Arch. Gazeta Rybnicka

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry