Strona główna/Aktualności/Biznes/Smakuj świata w Rybniku! W Aperitivo skosztujemy Italii

Smakuj świata w Rybniku! W Aperitivo skosztujemy Italii

24.09.2022 Biznes

Tęsknimy za wakacjami, podczas których odkrywaliśmy egzotyczne miejsca oraz nowe, nie mniej egzotyczne smaki. Kuchni świata możemy próbować też w Rybniku. Kontynuujemy naszą kulinarną wędrówkę po śródmiejskich restauracyjkach z bliższych i dalszych zakątków ziemi. Dziś zabieramy Was do Aperitivo, w którym odkryjemy smaki Italii.

Julia Kacprzyk, menadżerka Aperitivo, w środku szef kuchni Salvatore Policardo oraz właściciel Kamil Chwołka. Zdj. Aperitivo

Włochy to słońce i… winogrona, które uprawiane są tam dosłownie wszędzie. Nic dziwnego, że do restauracyjki Aperitivo na rybnickim rynku wchodzimy teraz przez drzwi całe w winogronach i cytrynach. Przepiękne, zmieniające się dekoracje wabią gości jak pszczoły.

- Zależy mi na tym, by restauracja wyróżniała się dzięki dekoracjom, a nasze wejście pokazywało piękno każdej pory roku. Za realizację moich wizji odpowiedzialna jest zaprzyjaźniona kwiaciarnia - Dziwoki Ryszka. Za każdym razem jesteśmy zachwyceni efektami ich pracy i jak widać rybniczanie również - mówi nam Kamil Chwołka, właściciel Aperitivo.

Restauracja wyróżnia się na rynku pięknymi dekoracjami. Zdj. Aperitivo

Szefem kuchni jest tu Salvatore Policardo, pochodzący z wyspy Lampedusa na Sycylii. Jak Włoch trafił do Rybnika? Dobrze podejrzewacie. To romantyczna historia. Salvatore przyleciał tu „za miłością” i tak został do dzisiaj.

Nasz Sycylijczk przyznaje, że z początku było mu trudno, ale bardzo szybko nauczył się mówić po polsku i dziś często zabawia klientów włoskimi żartami i obdarowuje ich swoim szerokim uśmiechem. Przede wszystkim jednak dobrze gotuje.

Sycylijczyk z Aperitivo dobrze gotuje.

- W naszym menu, które zmienia się co dwa tygodnie, znajduje się wiele smacznych dań. Każdy znajdzie coś dla siebie - od włoskiego street foodu po wykwintne włoskie potrawy. Czasami można znaleźć u nas sycylijski przysmak - arancini, który za każdym razem cieszy się bardzo dużą popularnością. W stałej karcie proponujemy charakterystyczną carbonarę, spaghetti aglio olio czy też prawdziwe włoskie tiramisu - wylicza Kamil Chwołka.

W menu Aperitivo są ostrygi.

W menu są też owoce morza. Podobno rybniczanie je lubią i to bardzo!

- Całkiem niedawno wprowadziliśmy do stałej karty także ostrygi, które zrobiły furorę, a w naszym zmiennym menu co chwilę można znaleźć różnego rodzaju ryby. Duże zainteresowanie owocami morza pewnie związane jest z tym, że w Rybniku mało restauracji je proponuje - zauważa Chwołka.

Autor: Aleksander Król

Zobacz także: Smaki świata w Rybniku. W Santorini skosztuj Grecji

Włoskie wina to kolejny atut włoskiego lokalu na rybnickim rynku. Zdj. Aperitivo

Smakuj Italii w Aperitivo na rybnickim rynku

10 zdjęć

Zapraszamy Was na kulinarną wędrówkę po śródmiejskich restauracyjkach z bliższych i dalszych zakątków ziemi. Dziś zabieramy Was do Aperitivo, w którym odkryjemy smaki Italii.

do góry