Strona główna/Aktualności/Biznes/Rybnicka Zielarnia na rybnickim deptaku

Rybnicka Zielarnia na rybnickim deptaku

05.07.2024 Biznes

W Rybniku, na deptaku przy ulicy Jana III Sobieskiego 24, niedawno otworzyła się Zielarnia Rybnicka prowadzona przez Sylwię Młyńską i Adama Góraka. Para postawiła na polskie manufaktury i szeroki wybór naturalnych produktów wspierających zdrowie.

Zielarnia Rybnicka to miejsce stworzone przez dwóch rybniczan, Sylwię i Adama. Sklep oferuje różnorodne produkty, które pomagają utrzymać organizm w dobrej kondycji. Dzięki połączeniu pasji i profesjonalizmu, zielarnia zyskała stałych klientów już trzy tygodnie po otwarciu.

Sylwia i Adam, właściciele Zielarni Rybnickiej. Zdj. UM Rybnik

Sylwia pochodzi z Katowic, ale od kilku lat mieszka w Rybniku. Z wykształcenia jest ekonomistką, kosmetologiem i technikiem farmacji. Przez lata pracowała w aptece. Jednak jej prawdziwą pasją było zielarstwo.

- Od zawsze interesowało mnie zdrowe odżywianie oraz naturalna pielęgnacja skóry, dlatego z czasem moje zainteresowania naturalnie ewoluowały w stronę zielarstwa - opowiada.

Zainspirowana własnym doświadczeniem oraz obserwacjami z pracy w aptece, postanowiła stworzyć przestrzeń, gdzie kładzie się nacisk na naturalne podejście do zdrowia. Jej misją jest promowanie naturalnych rozwiązań jako alternatywy dla powszechnej chemii.

- Moje obserwacje, zwłaszcza po pracy w aptece, pokazują, że ludzie coraz bardziej odczuwają zmęczenie nadmiarem chemii w swoim życiu. Dotyczy to zarówno żywności, leków, jak i naszego otoczenia, w tym powietrza. Zauważam wyraźną tendencję powrotu do natury - mówi Sylwia Młyńska.

Zielarnia Rybnicka znajduje się na deptaku, przy ul. Jana III Sobieskiego 24. Zdj. UM Rybnik

Skoro zielarnia, to oczywiście zieleń? Rzeczywiście - już po wejściu do środka wita nas spokojna zieleń, która dominuje w całym wnętrzu. Za aranżację sklepu odpowiedzialny jest Adam Górak, narzeczony Sylwii i współwłaściciel tego miejsca. Wszystkie prace przy urządzaniu lokalu para wykonała własnymi rękoma, tworząc przytulną przestrzeń, która przypadła do gustu klientom.

We wnętrzu zielarni dominuje naturalnie zieleń. Zdj. UM Rybnik

W Zielarni Rybnickiej znajdziemy szeroki wybór ziół, mieszanek ziołowych, suplementów diety i produktów ekologicznych. Właściciele stawiają na polskie manufaktury, których wyroby stanowią około 90% oferty sklepu.

Wśród produktów znajdują się popularne miody z pasieki Sadowskich oraz kosmetyki marki Cztery Szpaki. Dużym zainteresowaniem cieszą się także ekologiczne przyprawy, owocowo - warzywne soki i preparaty na wzmocnienie stawów. Najchętniej jednak klienci wybierają zioła ze względu na ich właściwości prozdrowotne.

- Zioła działają wielokierunkowo, łagodzą objawy oraz pomagają eliminować przyczyny wielu schorzeń. Nie oferują natychmiastowego efektu, wymagają czasu i cierpliwości, za to efektami możemy się cieszyć znacznie dłużej - tłumaczy właścicielka.

Większość produktów pochodzi od polskich producentów. - Chcemy wspierać polskie marki - podkreślają właściciele. Zdj. (D)

Klienci doceniają indywidualne podejście właścicielki, która chętnie dzieli się swoją wiedzą i pomaga w doborze odpowiednich produktów. Rybniczanka Ewa, która odwiedziła lokal po raz pierwszy, stwierdziła, że można tu liczyć na fachową poradę.

- Bardzo podoba mi się wystrój i kompetencje osoby prowadzącej sklep. Czuć, że to Pani z dużą wiedzą, która chętnie odpowiada na wszystkie pytania. W aptekach trudno o taką pomoc, a tutaj można dowiedzieć się wszystkiego o zielarstwie. To świetnie, że w Rybniku otworzył się taki specjalistyczny sklep. Na pewno tu wrócę z konkretną listą zakupów - mówi Ewa, mieszkanka Rybnika.

Na półkach znajdziemy m.in. zioła, suplementy diety, naturalne kosmetyki i zdrową żywność. Zdj. UM Rybnik

W upalne letnie dni, ziołowa apteczka może okazać się naszym sprzymierzeńcem. Pytana o zioła i preparaty odpowiednie na lato, Sylwia poleciła nam skuteczne naturalne metody łagodzenia alergii, ukąszeń owadów oraz oparzeń.

- Na alergię polecam czarnuszkę, która dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i antyhistaminowym stanowi naturalną alternatywę dla syntetycznych leków. Dodatkowo, zioła takie jak czystek wspierają oczyszczanie organizmu i wzmacniają odporność, co jest szczególnie istotne w walce z alergiami. W przypadku problemów z komarami warto sięgnąć po olejki eteryczne, np. cytrusowy, lawendowy czy goździkowy, które skutecznie odstraszają owady. Natomiast do łagodzenia oparzeń świetnie sprawdza się żel aloesowy, który nawilża i łagodzi skórę - odpowiada właścicielka sklepu.

Może podczas następnego spaceru po deptaku warto odwiedzić Zielarnię Rybnicką i przekonać się, jak wiele korzyści niesie ze sobą zielarstwo?

Zielarnia Rybnicka na rybnickim deptaku

10 zdjęć

W Rybniku, na deptaku przy ulicy Jana III Sobieskiego 24, niedawno otworzyła się Zielarnia Rybnicka prowadzona przez Sylwię Młyńską i Adama Góraka. Para postawiła na polskie manufaktury i szeroki wybór naturalnych produktów wspierających zdrowie.

dziennikarz
Dominika R
do góry