Strona główna/Aktualności/Biznes/Ruszył projekt rybnickie.it

Ruszył projekt rybnickie.it

13.01.2023 Biznes

Komunikacja pomiędzy firmami z branży IT i otoczeniem poprzez organizację meetup’ów, szkoleń, targów, spotkań oraz edukacja i przygotowanie do wejścia na rynek przyszłych pracowników to tylko kilka priorytetów projektu rybnickie.it, który powstał z inicjatywny firm działających w branży IT w Rybniku.

Projekt rybnickie.it powstał z inicjatywny firm działających w branży IT w Rybniku. zdj. ixabay

Idea przyświecająca powstaniu inicjatywy zrzeszającej firmy z branży IT wyniknęła z kilku potrzeb. Po pierwsze z chęci zacieśniania współpracy między lokalnymi firmami, instytucjami oświatowymi i publicznymi, przy współudziale lokalnej społeczności. Po drugie z potrzeby rozwój rynku IT/ICT w Rybniku i okolicach. A ponadto z potrzeby inwestycji w potencjał technologiczny regionu.

Jednym z ważnych kierunków działania rybnickie.it jest szeroko rozumiana komunikacja pomiędzy firmami z branży IT i otoczeniem poprzez organizację meetup’ów, szkoleń, targów, spotkań oraz edukacja i przygotowanie do wejścia na rynek przyszłych pracowników.

- Efektywną komunikację ma zapewnić portal rybnickie.it, który powstał, aby połączyć pracodawców z branży ICT w powiecie oraz zjednoczyć lokalną społeczność IT. Założeniem całego projektu jest pokazanie siły sektora technologicznego w Rybniku i okolicach oraz ułatwienie wejścia w świat IT osobom, które chcą rozwijać karierę w tym obszarze. Dzięki wspólnej inicjatywie rybnickich firm udało się stworzyć przestrzeń do zamieszczania ofert pracy, informowania o wydarzeniach czy dzielenia się wiedzą - informuje Dawid Pastor z firmy Fireup.pro.

Aktualnie współtwórcami portalu są firmy: Hostersi, Biostat, ALAN Systems, NoMonday, Rybnet, Digitree Group, fireup.pro, appjet.io, fireTMS, Link Point Sp. z o.o., SoniqSoft JRMM sp. z o.o., które zachęcają inne podmioty do współpracy przy realizacji dalszych wspólnych inicjatyw, mających na celu rozwój lokalnego rynku IT/ICT. Utrzymaniem i wdrażaniem treści na portalu zajmuje się firma FireUp Software, właściciel marek fireup.pro i appjet.io.

- Lokalny rynek firm z szeroko rozumianej branży IT od wielu lat dynamicznie się rozwija. Uruchomienie strony rybnickie.it jest kolejnym, istotnym krokiem do budowania marki Rybnika, jako miejsca atrakcyjnego i nowoczesnego rynku pracy. Miasto Rybnik jest partnerem tej ważnej inicjatywy - komentuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera. (OR)

do góry