Strona główna/Aktualności/Biznes/Rusza konkurs „Rybnicki biznesplan”. W puli jest 10.000 (..)

Rusza konkurs „Rybnicki biznesplan”. W puli jest 10.000 złotych

05.04.2023 Biznes

Można już zgłaszać prace do II edycji ogłoszonego przez miasto konkursu „Rybnicki biznesplan”. Przedsięwzięcie adresowane jest do młodzieży uczącej się w liceach, technikach i szkołach branżowych I stopnia (w roku szkolnym 2022/2023). Warto, bo pula nagród to 10.000 złotych.

Zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Rybnicki Biznesplan. Zdj. Wacław Troszka

W ubiegłym roku, spośród 14 prac biorących udział w I edycji konkursu Rybnicki Biznesplan komisja konkursowa najwyżej oceniła projekt „Dronosiewność” (Dasky technology) trzecioklasistów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wymyślili drona do obsiewania terenów trudnodostępnych m.in. kopalnianych hałd.

Więcej o pierwszej edycji konkursu TUTAJ

- Pierwsza edycja konkursu, która została zorganizowana w 2022 r., spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów rybnickich szkół. Pomysły na biznes, które zostały przedstawione, były bardzo różne, co pokazuje potencjał młodzieży i ich kreatywność - mówi Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Konkurs organizowany jest przy współpracy z rybnickimi szkołami, a także Partnerem - PKO Bankiem Polskim. Zakres ocenianego biznesplanu jest zgodny z programem szkolnym w ramach lekcji przedsiębiorczości.

Dodatkowym wsparciem w napisaniu biznesplanu będą warsztaty przedsiębiorczości, które przeprowadzi w szkołach PKO Bank Polski.

Łączna pula nagród w konkursie to 10 000 zł, w tym nagroda główna: 4 000 zł.

Przyjmowanie prac konkursowych (biznesplanów) trwa do 22 września 2023 r. W ramach jednego zgłoszenia do konkursu mogą przystąpić maksymalnie 2 osoby.
Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły lub w Wydziale Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Zamkowej 5.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku, natomiast nagrody wręczone zostaną laureatom podczas uroczystej gali Rybnik dla Biznesu, jednego z największych wydarzeń biznesowych w regionie, która odbędzie się 26 października w Domu Kultury Niedobczyce.

Pytania związane z konkursem należy kierować do:
Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora pod numerem telefonu: 32 43 92 267
Wydziału Edukacji i Kultury pod numerem telefonu: 32 43 92 289.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry