Strona główna/Aktualności/Biznes/Ośrodek Przy Żaglach - nowa przestrzeń rekreacyjna nad (..)

Ośrodek Przy Żaglach - nowa przestrzeń rekreacyjna nad Zalewem Rybnickim

24.06.2024 Biznes

Nad malowniczym Zalewem Rybnickim niedawno otwarto nowe miejsce rekreacyjne - Ośrodek Przy Żaglach. Położony przy ul. Rudzkiej 394, tuż przy plaży, wśród zieleni, jest świetnym miejscem na rodzinny wypoczynek i relaks. Ośrodek oferuje wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Ośrodek Przy Żaglach to nowo otwarte miejsce na rekreacyjnej mapie Rybnika, które zachęca do spędzenia czasu nad Zalewem Rybnickim w otoczeniu przyrody. Znajduje się tutaj m.in. plaża otoczona drzewami, zapewniającymi przyjemny cień w upalne dni, pole namiotowe, sala okolicznościowa, przestrzeń dla dzieci z dmuchańcami oraz strefa małej gastronomii.

Strefa gastronomiczna w Ośrodku Przy Żaglach. Zdj. fanpage Ośrodka

Ośrodek usytuowany jest na pięciohektarowej przestrzeni, która przez lata czekała na nowe życie. Teren, dotychczas w większej części zaniedbany, był głównie miejscem nielegalnego składowania odpadów. Właściciele, zainspirowani możliwościami tego miejsca oraz jego potencjałem, postanowili odnowić i otworzyć je na nowo dla rybniczan.

- Na terenie Ośrodka posiadamy hostel z czterema bungalowami, z których trzy są już wyremontowane. Początkowo hostel traktowaliśmy jako nasz główny biznes. W Rybniku rozpoczęła się budowa trzeciego bloku energetycznego i naszym głównym źródłem dochodu było zapewnienie zakwaterowania pracownikom elektrowni. Obecnie dwa budynki są już prawie w pełni zapełnione przez pracowników, a trzeci jest w trakcie meblowania.

Oprócz hostelu posiadamy trzy hale, które wynajmujemy. W związku z tym, że mamy teren z dostępem do plaży i atrakcyjnymi miejscami, postanowiliśmy otworzyć ośrodek dla wszystkich. Tak powstała koncepcja plaży z leżakami, małej gastronomii oraz atrakcji dla dzieci - mówi Kamil Strzałka, jeden z właścicieli.

Atrakcje dla dzieci. Zdj. fanpage Ośrodka

Na terenie Ośrodka znajduje się 150-metrowa plaża, otoczona zielonymi terenami, idealna do opalania i odpoczynku w cieniu drzew. Goście mogą korzystać z bezpłatnych leżaków, poduszek i stolików. Właściciele mają w planach dalszą rozbudowę plaży, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort wypoczynku.

Dla dzieci przygotowano specjalne miejsca do zabaw, m.in. rozbudowany park dmuchańców. Goście mogą również skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, gdzie serwowane są m.in. lody, gofry, frytki czy specjały z grilla - Mamy kiełbasę z grilla robioną dla nas przez lokalnego rzeźnika - chwali się właściciel.

Oprócz plaży i gastronomii, Ośrodek oferuje również możliwość cumowania łodzi motorowych i żaglówek. Entuzjaści wodnych przygód mogą wypożyczyć okrągłe, ośmioosobowe łodzie i odkrywać uroki Zalewu Rybnickiego.

Goście mogą wypożyczyć charakterystyczną okrągłą łódź. Zdj. Dominika

Właściciele zapewniają, że jest to miejsce stworzone z myślą o spokojnej rekreacji, z dala od zgiełku i hałaśliwych imprez.

- Nie chcemy, aby Ośrodek kojarzył się z głośnymi imprezami i hałaśliwą muzyką. Row Car Show to jedna z trzech imprez, które planujemy zorganizować w ciągu roku. Zdajemy sobie sprawę z charakteru miejsca, w którym się znajdujemy. Mamy świadomość, że jest to akwen wodny, gdzie obowiązują różne zasady - podkreśla Kamil Strzałka.

Jednym z największych wydarzeń organizowanych w Ośrodku Przy Żaglach będzie ROW Car Show (12-14 lipca), impreza motoryzacyjna z udziałem ponad 100 tuningowanych samochodów oraz food trucków. Specjalnie na tę okazję zostanie przygotowany tor offroadowy dla dzieci do jazdy na quadach elektrycznych.

Na terenie Ośrodka powstaje tor offroadowy do jazdy na quadach elektrycznych. Zdj. Dominika

Otwarcie Ośrodka w maju spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno rybniczan, jak i turystów. Goście doceniają atmosferę i smaczne dania.

- Reakcje gości są pozytywne. Ludzie wracają. Często odwiedzają nas rowerzyści. Zauważyliśmy, że niedziele są szczególnie oblegane. Bronimy się dobrą kuchnią. Mamy naprawdę świetną kiełbaskę i smaczny karczek - mówi Kamil Strzałka.

Bliski dostęp do wody oraz ciągle rozbudowywana infrastruktura rekreacyjna sprawiają, że jest to świetne miejsce na rodzinny weekendowy wypad.

Ośrodek Przy Żaglach - nowa przestrzeń rekreacyjna nad Zalewem Rybnickim

25 zdjęć

Nad malowniczym Zalewem Rybnickim niedawno otwarto nowe miejsce rekreacyjne - Ośrodek Przy Żaglach. Położony przy ul. Rudzkiej 394, tuż przy plaży, wśród zieleni, jest świetnym miejscem na rodzinny wypoczynek i relaks. Ośrodek oferuje wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.

dziennikarz
Dominika R
do góry