Strona główna/Aktualności/Biznes/Nowy park handlowy w miejscu dawnego Tesco na Żorskiej

Nowy park handlowy w miejscu dawnego Tesco na Żorskiej

05.01.2024 Biznes

Na ulicę Żorską w Rybniku wróci wielki handel. W niewykorzystanej od wielu miesięcy hali po byłym Tesco powstanie nowy duży park handlowy.

Nowy park handlowy powstanie w miejscu dawnego Tesco na Żorskiej w Rybniku. Zdjęcie Latający Obiektyw

Na terenie po byłym obiekcie handlowym Tesco przy ul. Żorskiej 2 nowy właściciel planuje budowę dużego parku handlowego.

- Zakończony został etap projektowania, obecnie procedowane są formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz uzgodnienia dotyczące skomunikowania terenu z ul. Żorską - informuje Dawid Strupowski z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta w Rybniku.

Wśród najemców w nowym parku handlowym przy ulicy Żorskiej pojawią się: operator spożywczy, drogerie, najemcy z branży tekstylnej oraz AGD i RTV.

Wśród najemców w nowym parku handlowym przy ulicy Żorskiej pojawią się: operator spożywczy, drogerie, najemcy z branży tekstylnej oraz AGD i RTV. Zdjęcie Latający Obiektyw

Zadowolenia z faktu pojawienia się inwestora nie kryje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

- Znaleźli się chętni na halę po Tesco. Pojawił się inwestor, który mam nadzieję w połowie roku przystąpi do prac budowlanych i przebudowy obiektu po byłym Tesco przy ul. Żorskiej 2. Nowy właściciel planuje tu budowę dużego parku handlowego. W tej sytuacji przymierzamy się do małej modernizacji Żorskiej w tym miejscu, by poprawić tam komunikację. Liczę, że ta przestrzeń dostanie drugie życie - mówi Piotr Kuczera.

Inwestycja powinna ruszyć w połowie 2024 r., z kolei otwarcie planowane w 2025 roku.

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry