Strona główna/Aktualności/Biznes/Nowoczesne biurowce w centrum Rybnika czekają na biznes

Nowoczesne biurowce w centrum Rybnika czekają na biznes

03.03.2023 Biznes

Nowe, bardzo nowoczesne biurowce powstają w centrum Rybnika. Potencjalni nabywcy mogą wybierać w przestrzeniach biurowych powstałych w nowych jak i wyremontowanych obiektach, w bardzo atrakcyjnych lokalizachach.

Nowy obiekt przy K1 Business Center. Zdj. Michał Koczy

Właściciel K1 Business Center, firma Omnitech sp. z o.o., bazując na dużym zainteresowaniu powierzchniami biurowymi w Rybniku - co odzwierciedlało się w 100 proc. komercjalizacji pierwszego biurowca - w roku 2021 podjęła decyzję o zakupie kolejnej nieruchomości i rozbudowie kompleksu. Nieruchomość ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego biurowca, co pozwoliło na połączenie obu budynków szklanym łącznikiem. Nowa inwestycja to nowoczesny biurowiec o powierzchni ponad 1300 m2, rozmieszczonej na 3 poziomach. Inwestor dla najemców przewidział płatny parking podziemny, który uzupełni dostępność miejsc parkingowych zlokalizowanych wokół biurowców. Inwestycja zakończy się na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku.

Budynek biurowy CARBON. Zdj. Michał Koczy

W niedalekiej odległości, przy ul. 3 Maja 23 powstaje atrakcyjny budynek biurowy CARBON, który według projektantów czerpie doświadczenie z najlepszych europejskich przykładów budynków mix-use, łączy w sobie wszelkie zalety reprezentacyjnej lokalizacji, nowoczesnej architektury, a także niskich kosztów środowiskowych i utrzymania. Powierzchnie użytkowe każdej z czterech kondygnacji wynoszą po 200 m2.

Powierzchnie użytkowe każdej z 4 kondygnacji wynoszą po 200 m2. Zdj. inwestora

Inwestor zamierza oddać przyszłym najemcom możliwość dostosowania metrażu do własnych potrzeb. Każde z pięter dostępne jest z panoramicznej, przeszklonej windy, zaś na samej górze zaprojektowano przestronny taras z dachem zielonym, z którego roztaczać się będzie widok na okoliczne parki. Zakończenie budowy jest planowane na połowę 2023 roku.

Kamienica przy rybnickim rynku. Zdj. M.Koczy

Z kolei na początku roku zakończony został remont kamienicy przy rybnickim rynku
(ul. Rynkowa 1). Na parterze inwestor zachował funkcję usługowo-handlową budynku, natomiast na drugim i trzecim piętrze wyremontował i przygotował ofertę wynajmu 270 m2 powierzchni, która zostanie dostosowana do potrzeb konkretnych najemców.

- Aglomeracja rybnicka, zamieszkiwana przez ponad pół miliona mieszkańców, znajduje się w pierwszej dziesiątce największych aglomeracji miejskich w Polsce. Od wielu lat rozwijają się tu firmy, które potrzebują atrakcyjnej i nowoczesnej powierzchni biurowej. Dlatego cieszę się, że w tym roku jej dostępność w Rybniku znacznie się zwiększy i liczę, że inwestorzy szybko znajdą najemców - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Warto dodać, że przy ul. Gen. Józefa Hallera, Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Twój Dom” Sp. z o.o. w Rybniku realizuje inwestycję, której elementem jest również modernizacja dwóch zabytkowych budynków z cegły. Prowadzona gruntowna przebudowa pozwoli na oddanie do użytku atrakcyjnej powierzchni biurowej na przełomie 2023 i 2024 roku.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry