Strona główna/Aktualności/Biznes/Konkurs na rybnicki biznesplan

Konkurs na rybnicki biznesplan

09.08.2022 Biznes

Do 9 września miasto czeka na konkursowe biznesplany stworzone przez młodzież rybnickich szkół ponadpodstawowych. Wystarczy opracować dobry biznesplan, by zgarnąć pierwszą nagrodę w wysokości 2.500 zł. Wakacje sprzyjają kreatywności, może więc warto pomyśleć o tym, jak stworzyć dobrze prosperującą firmę w tych niełatwych dla biznesu czasach? Został miesiąc na złożenie prac.

Masz pomysł na firmę? To już połowa sukcesu, teraz trzeba tylko stworzyć jej biznesplan, z krótką charakterystyką oferowanych produktów lub usług i wizją działania takiej firmy. Należy też określić jak ją sfinansować i jakie ewentualne zyski może przynosić.

Konkursowy plakat. Materiały prasowe

Ogłoszony przez miasto konkurs „Rybnicki biznesplan” ma promować przedsiębiorczość i innowacyjność wśród uczniów szkół ponadpodstawowych oraz pobudzać aktywność do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Konkurs organizowany jest przy współpracy z rybnickimi szkołami i Bankiem PKO BP, a łączna pula nagród wynosi 5.000 zł (w tym nagroda główna 2.500 zł).

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie wydziału edukacji i kultury rybnickiego magistratu - tutaj. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku, natomiast nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej gali „Rybnik dla biznesu”, która odbędzie się 3 listopada w Domu Kultury w Niedobczycach.

Opracowanie: (S).

do góry