Strona główna/Aktualności/Biznes/Jak smakuje Rybnik? Tomek je w M17

Jak smakuje Rybnik? Tomek je w M17

03.06.2024 Biznes

- Restauracja M17 to synonim szyku i elegancji, ale warto opowiedzieć o niej więcej, by oddać jej pełen urok i niezwykłość - mówi Tomek Dawidziuk, pasjonat kulinariów. Dziś spróbował dań w lokalu znajdującym się przy ul. Młyńskiej 17.

Menu restauracji to harmonijne połączenie klasyki i kulinarnej wyobraźni kucharzy. Każde danie to małe dzieło sztuki, które zaskakuje zarówno smakiem, jak i formą podania.

Pierwszą pozycją w naszym kulinarnym doświadczeniu będzie tatar z polędwicy. Zarówno jego estetyka, jak i smak były prawdziwym objawieniem. Doskonale doprawiony, nie wymagał soli ani pieprzu. Dodatki idealnie podkreśliły smak delikatnego mięsa, ale go nie zdominowały.

Tatar był doskonale doprawiony, nie wymagał soli ani pieprzu. Zdj. Tomek Dawidziuk

Następnie podano krem z zielonego groszku. Choć danie to może wydawać się proste, w M17 nabiera nowego wymiaru. Delikatność groszku została wzbogacona wędzoną śmietaną, miętową kruszonką i przepiórczym jajkiem. Sposób podania tego kremu zasługuje na osobną pochwałę.

Sposób podania kremu z groszku zasługuje na osobną pochwałę. Zdj. Tomek Dawidziuk

Danie główne, pierś z kurczaka sous-vide, to kulinarna perełka. Technika sous-vide, polegająca na gotowaniu w próżniowym opakowaniu zanurzonym w kąpieli wodnej o precyzyjnie kontrolowanej temperaturze, pozwala wydobyć pełnię smaku i soczystość mięsa. Pierś obsypana orzeszkami ziemnymi, w towarzystwie gnocchi, pomidorków i cukinii, tworzy kompozycję, która cieszy zarówno podniebienie, jak i oczy.

Danie główne, pierś z kurczaka sous-vide, to kulinarna perełka. Zdj. Tomek Dawidziuk

Obsługa kelnerska w M17 jest subtelna i profesjonalna. Goście czują się zaopiekowani, ale nie przytłoczeni. Kameralna atmosfera restauracji sprawia, że jest to idealne miejsce dla introwertyków, którzy cenią sobie spokój i intymność. Ceny w M17 są przystępne, co czyni tę restaurację dostępną dla szerszego grona smakoszy.

Restauracja M17 to miejsce, gdzie elegancja spotyka się z kulinarną fantazją. Każde danie jest tu dopracowane do perfekcji, a obsługa sprawia, że czujemy się wyjątkowi. Jeśli szukacie miejsca, gdzie smak i estetyka idą w parze, M17 jest miejscem, które warto odwiedzić.

Tomek Dawidziuk

 


Tomek Dawidziuk związany jest z gastronomią od 2007 roku. Jego przygoda zaczęła się od technikum gastronomicznego, a następnie kontynuował naukę na studiach z technologii żywności. Pracował również w dziale kontroli jakości w przemyśle spożywczym. Hobbystycznie oceniał lokale gastronomiczne na Google Maps, a od niedawna dzieli się swoimi recenzjami na profilu na Facebooku.

Jak smakuje Rybnik? Tomek je w M17

7 zdjęć

Tomek Dawidziuk testuje menu w rybnickich lokalach. Jak smakuje Rybnik? Tym razem Tomek odwiedził restaurację M17.

do góry